18.03.2022 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse Refectoriumi saalis toimub reedel, 18. märtsil kell 19:00 kontsert „Kevad“, kus Mari Poll-Novaković (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) esitavad heliloojate Ester Mägi, Arno Babadžanjan ja Ludwig van Beethoven teoseid.

Trio lühitutvustus:
Mari Poll-Novaković
(viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) on rahvusvahelise haardega interpreedid ja hinnatud pedagoogid, triona on nad tegutsenud 2013. aastast alates ja selle aja jooksul esinenud nii Euroopas, Venemaal kui ka Hiinas. Ansambli repertuaar hõlmab laia valikut muusikat Mozartist, Beethovenist ja Brahmsist kuni nüüdisheliloojate teosteni. Erilisel kohal on trio repertuaaris Eesti muusika, sealhulgas klassikute nagu Artur Lemba ja Heino Elleri teosed, aga ka meie kaasaegsete – Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ning Riho Esko Maimetsa looming. 2021. aasta sügisel ilmus Triol Poll-Varema-Poll eesti heliloojate klaveritriodest ka album, mille andis välja Poola plaadifirma DUX. Albumile on salvestatud Heino Elleri, Arvo Pärdi, Artur Lemba ja Riho Esko Maimetsa muusika ning selle esitluskontserdid toimusid muuhulgas Berliini Konzerthausis ja Hamburgi Elbphilharmonie’s.

Esinejad:
Mari Poll-Novaković (1987) alustas viiuliõpinguid Nõmme Muusikakoolis õpetaja Leila Eespere juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske ja hiljem Ivi Tiviku käe all. Keskhariduse omandas ta Manchesteris Chetham’s School of Music’us prof Jan Repko viiuliklassis.

Henry-David Varema (1969) on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi Peeter Paemurru juhendamisel, täiendanud end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ja Berliini Kunstide Ülikoolis prof Wolfgang Boettcheri käe all ning omandanud doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Mihkel Poll (1986) alustas klaveriõpinguid Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis prof Ivari Ilja ja Maigi Pakri käe all ning hiljem Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja ja Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis prof Ronan O’Hora klaveriklassis. 2016. aastal omandas ta EMTAs doktorikraadi. Mihkel Poll on osalenud edukalt arvukatel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel.

Tulge nautige tõelist hingelist muusikat!

Pilet: 5 eurot
Koolilastele (kuni 18-aastased), erivajadustega inimestele ja nende saatjale on sissepääs tasuta. Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument.

Piletid müügil Piletilevis ja 30 minutit enne kontserdi algust kohapeal (sularahas).

NB! Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad külastajad.