27.03.2021 11:00 / Narva Muuseumi Zoom lektoorium

Sündmuse ülevaade

Ivan Lavrentjevi loeng „Narva 1993. aasta autonoomia referendum: ebaõnnestumine või õnnestumine?“ (vene keeles) .

1993. aasta suvel toimunud Narva linnavõimude korraldatud referendumil linna rahvuslik-territoriaalse autonoomia staatuse kohta Eesti Vabariigi koosseisus on oluline koht Eesti lähiajaloos. Referendum pälvis suurt rahvusvahelist tähelepanu ja mõjutas ka riigi poliitikat venekeelse elanikkonna suhtes. Referendum kuulutati ebaseaduslikuks ja selle tulemused tühistati, kuid paljude asjaosaliste sõnul pööras Tallinn seejärel aastateks Narvale selja. Loengus püüame vastata küsimusele, mida 1993. aasta referendum endast tegelikult kujutas ja kuidas hinnata selle mõju praegu. Loengu ettevalmistamisel kasutatud materjalid on pärit Narva linnaarhiivist, teaduslikest ja populaarteaduslikest publikatsioonidest ning 1993. aasta ajakirjandusest.

Ivan Lavrentjev on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal ja saanud magistrikraadi Helsingi Ülikoolist. Ta on spetsialiseerunud Eesti ja endise NSV Liidu ajaloole 1980–1990-ndate aastate üleminekuperioodil. Töötab alates 2020. aastast Narva Muuseumi teadurina.

Loengu hind: 5 €
Loengu kestus: 60 minutit

OSTA IVAN LAVRENTJEVI LOENGU PILET SIIN.

Loengusari Narva ajaloost toimub 13. märts kuni 21. aprill kolmapäeviti ja laupäeviti (ja ühel pühapäeval) Zoomi keskkonnas.

Link Narva Muuseum ZOOM Lektooriumi üritusele saadetakse e-maili teel üks tund enne loengu toimumist.