17.09.2021 - 25.11.2022 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse põhjatiiva esimesel korrusel on 17. septembrist avatud Narva Muuseumi näitus „Äkki teed?“, mis on pühendatud teejoomise traditsioonidele ja ajaloole.

Sügis on ühteaegu nii jaheduse kui ka hubasuse aeg. Meile kõigile seostub see ühiselt veedetud südamlike hetkedega, mille jooksul võetakse aega omavahelisteks vestlusteks ning nauditakse tassikest aromaatset teed. Seetõttu ongi Narva Muuseumi uus näitus pühendatud kõigi põlvkondade lemmikjoogile.

Kuigi tee on tänapäeval üks populaarsemaid ja harjumuspärasemaid jooke, pole see sugugi alati nii olnud. Eestisse toodi tee esmakordselt 17. sajandil. Tol ajal omistati teele raviomadusi, mistõttu kasutati seda sageli ravimina. See on ka põhjuseks, miks teed pikka aega apteekides müüdi. 18. sajandi lõpuks oli tee tarbimine suurenenud poliitilise ja majandusliku eliidi seas ning 19. sajandi lõpuks tarbisid seda juba kõik ühiskonnagrupid.

Näitusel „Äkki teed?“ saavad külalised sukelduda tee ajalukku, õppida tundma Idamaade ja Euroopa teejoomise traditsioone ning tutvuda teejoomisega seotud eksponaatidega Narva Muuseumi kogudest.

Näitus on avatud 17.09.2021 kuni 25.11.2022
Näituse asukoht: Narva linnus, Põhjatiiva I korrus

Kuraator: Denis Jatsenko
Kujundaja: Jekaterina Poltavets | Katline Design OÜ
Tekstide autor: Galina Smirnova
Meeskond: Galina Smirnova, Irina Koževina, Deniss Zimin, Konstantin Zakhodyaev, Vassili Bandurin, Jana Ivanova, Irina Solodova, Jelena Šuvalova, Tanel Murre, Anna Markova
Täname: Luisa Tõlkebüroo OÜ, Purtse Vineerikoda OÜ, Salibar Reklaamibüroo
Kasutatud kogud: Narva Muuseum

NB! Sissepääs COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel (oma nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastased).