23.04.2021 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

23. aprilli õhtul süttivad Eestimaa eri paigus Jüriöö Märgutuled eesmärgiga tähistada jüripäeva. Narvas võtab märgutule vastu Narva linnus ja Narva jõuab tuli esmakordselt.

23. aprilli õhtul kell üheksa süüdatakse Paide Ordulinnuse vahitorni tipus märgutuli, mis kutsub inimesi üle kogu maa süütama koduhoovis jürituld ja näitama, et Eestimaa küla elab. Märgutule viivad Paidest Tallinna, Pärnu, Rakvere, Haapsalu, Võru, Valga ja Narva suunas laiali motoklubid. Narvas võtab märgutule vastu Narva linnus ja Narva jõuab tuli esmakordselt.

Jüriöö Märgutulede suursündmusest saab osa võtta igas Eestimaa nurgas.

Kuidas toimida?

1) Märgi oma tulekoht kaardile kodulehel www.jüriöömärgutuled.ee
2) Süüta 23. aprilli õhtul kell 21.00 oma koduhoovis lõke, tõrvik, küünal või muu märgutuli. Seejuures järgi tuleohutuse ja Terviseameti nõudeid.
3) Postita foto või video märgutulest Facebooki lehele Jüriöö Märgutuled 2021 või saada meiliaadressile jyrioo@wittenstein.ee.
4) Jälgi Jüriöö Märgutulede ülekannet Delfi TV-s

Jürituld on tehtud läbi aegade, kui algselt süüdati tuli kurja peletamiseks äsja väljalastud karja juurest, siis 1343. aasta jüriööl sai sellest märgutuli suure ülestõusu alguseks. Tähistame maarahva püha jüripäeva ja näitame, et Eestimaa küla elab!

www.jüriöömärgutuled.ee