26.08.2020 16:00 - 27.08.2020 13:00

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub Teid festivali Station Narva raames ekskursioonile Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset industriaalarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost.

Kreenholmi manufaktuurile pole võrdset – sellele Narva vahutavate koskede vahel mürisenud rohkem kui kümne tuhande töölisega mammutettevõttele ei leidunud sarnast ei Venemaal ega Euroopas.

Kuigi masinad enam Kreenholmis ei tööta, töölised tsehhides ei askelda ja Narva kosedki on lahti vaid paar korda aastas, paneb Kreenholmi industriaalarhitektuur endiselt vaimustuma, meenutades oma hiiglasliku tööstuspargiga möödunud hiilgeaegu.

Muuseumi giidi juhtimisel algab ekskursioon endise tekstiilihiiglase Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas (https://goo.gl/maps/XCLf4UncAk82), ekskursiooni ajaks saab oma auto või bussi jätta värava kõrval asuvasse tasuta parklasse. Ekskursioon kestab ligikaudu 1,5 tundi. Selle aja sees liigutakse Kreenholmi suletud territooriumil ja käiakse vanas tehasehoones, kus külastajatel on võimalik näha suurt kudumissaali, et tajuda paremini toimunud töö mastaapsust. Marsruudi kogupikkuseks on umbes 2,5 km. Kuna tegemist on tööstuskompleksiga ja ekskursioon toimub peamiselt välitingimustes, siis palume riietuda vastavalt ilmale.

NB! Kreenholmi territooriumil ei ole WC-d.

Toimumisaeg: Festivali Station Narva raames toimuvad Kreenholmi ekskursioonid 26. augustil kell 16.00 ja 27. augustil kell 13.00.

Töökeel: Ekskursioon toimub eesti, vene ja inglise keeles.

Turvalisus:

Ekskursioonide teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele.

Pileti hind: 10 €/täispilet, 5 €/sooduspilet.

Sooduspilet:

· 9-18 aasta vanused lapsed

· kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)

· üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)

· õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)

· seeniorid 65+

· EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)

· sügava või raske puudega isik (puudega isiku kaardi alusel)

Kuni 8 aasta vanused lapsed ja sügava/raske puudega isiku saatja tasuta.