Tere tulemast!

Narva Muuseumi Kunstigalerii asub 18. sajandi teisel poolel Gloria bastionile ehitatud vanas magasiaidas, aadressil Vestervalli 21. Kunstigaleriis toimuvad näitused tutvustavad Eesti ja Narva kunstipärandit, professionaalset kaasaegset kunsti ning visuaalkultuuriga külgnevaid valdkondi.

Kunstigalerii paneb erilist rõhku näituste ja kõige kunstiga seotu mitmekülgsele vahendamisele. Lasteaedade ja üldhariduskoolide õpilastele pakutakse laias valikus muuseumipedagoogilisi programme, toimuvad perepäevad, ekskursioonid ja kunstiõhtud täiskasvanutele, linnalaagrid lastele.

Iga-aastaste suursündmustena leiavad aset Muuseumiöö, Kunstnikupäev, linnalaager Suvekarusell ja jõuluprogramm.

Kunstigalerii näituseprogrammi eest vastutab galerii juhataja Rael Artel (kunstigalerii@narvamuuseum.ee), muuseumitundide jt pedagoogiliste programmide eest giidid Dima Nedopjokin (Dmitri.Nedopjokin@narvamuuseum.ee) ja Elena Howarth (Elena.Howarth@narvamuuseum.ee).

Kunstigalerii on avatud K 11–20, N–P kl 11–18.

Sissepääs 3.50€, sooduspilet 2€, perepilet 7€

Mis toimub

Perepäevad

01.02.2020 "Traditsioon ja provokatsioon!"

Tere tulemast vapustavasse ja põnevasse kaasaegse kunsti maailma! Tegelikult on kõik vastuolud ja provokatsioonid lühiajalised, vana ja uus kunst laulavad samadel nootidel! Teid ootavad põnevad mängud kogu perele, magus meistriklass „Kommidest kimp“ ja teejoomine!

Perepäeval osalemine Kunstigalerii piletiga.

 

7.03.2020 Perelaev

Naistepäeva eelõhtul kutsume teid terve perega Kunstigaleriisse aardeotsimise mängule.  Kõigi ülesannete täitmiseks ning auhinna saamiseks peame saama julgeteks ja leidlikeks meresõitjateks! Kunstistuudios fantaseerime, millisel laeval tahaksite koos perega minna ümber maailma reisile ja ehitame oma purjelaeva puidust ja käepärastest materjalidest.

Perepäeval osalemine Kunstigalerii piletiga.

 

04.04.2020 "Õnneuuringute instituut"

Millega sulle meeldib teed juua? Kas mäletate mere lõhna? Kui meie nägemis-, kuulmis-, lõhna- ja maitseorganid on aktiveeritud, siis kogeme oma muljeid teadlikumalt ja õnnelikud mälestused jäävad meie mällu. Uurime ja mõistame, kuidas kunstiteosed aitavad meil õnnelikud olla. Tee joomine kookidega, mängud igale vanusele ja muidugi kunstiteosed aitavad meid selles lõbusas katses!

Perepäeval osalemine Kunstigalerii piletiga.

 

2.05.2020 Joonistavad robotid
Millal viimati proovisite robotit teha? Aga robotit, kes saaks ise joonistada? Kutsume teid põneva ja lihtsa robootika meistriklassi, et luua terve perega tõeline robot-kunstnik, kes on valmis teid oma tööga pidevalt üllatama. Lisaks teid ootab jalutuskäik ja mängud näitusel “Kas me sellist muuseumi tahtsimegi?”, kus arutame oleviku ja tuleviku kunsti üle.

Perepäeval osalemine Kunstigalerii piletiga.

Linnalaagrid lastele

Jõuluprogramm 2019

Kunstigalerii jõuluprogramm „Jõulumaagia”
Kunstigalerii jõuluprogrammis viivakse lapsed salatuppa, kus saab näha haruldast jõulutemalist maali „Karjased Kristuse sünni juures”, kuulata jõululugu, juua jõuluteed ja süüa piparkooke. Pärast saavad lapsed teha kingituse oma sõbrale või pereliikmetele — meisterdada ise toreda ja vajaliku asja, et valmistada nii rõõmu on lähedasele. Jõuluprogrammi lõpetab lõbus mäng ning iga laps saab ka kaasa väikese kingituse.

2. detsember 2019 – 10. jaanuar 2020 esmaspäevast reedeni ettetellimisega gruppidele (grupi suurus 10–25 inimest). Nädalavahetusel gruppidele jõuluprogramme pole.
Tavakülastajatele toimuvad jõuluprogrammid detsembri kolmel laupäeval.
07.12 kell 12:00 vene keeles, kell 14:00 eesti ja vene keeles
14.12 kell 12:00 vene keeles, kell 14:00 eesti ja vene keeles
21.12 kell 12:00 vene keeles, kell 14:00 eesti ja vene keeles

Kestus 1,5 tundi
Hind osalevale lapsele 7 €, saatvale vanemale 5 €

Registreerimine ja info aadressil info@narvamuuseum.ee või tel. 359 9230

Kunstigalerii on suletud 23.–26. ja 31. detsember ning 1. jaanuar.

Ruumide rent