29.08.2020 18:00 / Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Üle terve Eesti toimuv Muuseumiöö avab 29. augusti õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Ka Narva Muuseumi Kunstigalerii on üks rohkem kui 150 Eesti muuseumist, mis laupäeval, 29. augusti õhtul kõiki huvilisi kell 18–23 tasuta külla ootab.

Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja "Öös on aega" all. Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – aeg – on asi, mida inimestel on justkui järjest vähem, aga teisest küljest on meil kõikidel justkui sama palju aega – 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Kuidas aega mõõdetakse poeetiliselt, bioloogiliselt, astronoomiliselt, tehnoloogiliselt? Muinasaeg, keskaeg, nõukogude aeg, vabaduse aeg – muuseumidel on ajaga palju pistmist, sest eks tegelevad need ju suuresti ühe või teise hetke aja hoidmise, uurimise ja näitamisega. Võime vaadata üht ja teist asja, ja küsida, mis aegne see asi on? Kõigil asjadel tundub olevat oma aeg: sünniaeg ja künniaeg, prooviaeg ja kooliaeg, sõjaaeg ja rahuaeg, õitseaeg ja uneaeg. Ja on ju tore, kui keegi ütleb, et jah, päeval on kiire, aga ÖÖSEL on AEGA.

Muuseumiöö Narva Muuseumi Kunstigaleriis

Laupäeval, 29. augustil kell 18-23

18:00 Muuseumiöö avamine

19:00 Laste loomingukonkursi „Mida toob tulevik” parimate laste, noorte ja õpetajate autasustamine

20:00 Kuraatorituur näitusel „Narva linnaruum. Daatšast paleeni” (eesti ja vene keeles)

22:00 Kuraatorituur näitusel „Narva linnaruum. Daatšast paleeni” (eesti ja vene keeles)

23:00 Muuseumiöö lõpetamine

Muuseumiöö muusikalise programmi eest hoolitseb DJ Pasha.

Lapsi ja nende vanemaid ootab kunstistuudio.

Mõnusaid suupisteid ja jooke pakub Rondeeli pop-up kohvik.

Narva linnus töötab 29. augustil tavapäraselt kell 10-18. Narva linnuse Põhjaõu ootab kõiki 29. ja 30. augustil hoidisefestivalile „Suvi purki“, mis toimub tasuta.

Arhitektuurinäitus „Narva linnaruum. Daatšast paleeni” võtab vaimukal viisil kokku piirilinna ehituskunsti vastaka maailma. Väljapaneku kesksel kohal on Narva linnaruum, millest kasvab välja pilguheit paiga minevikku.

Narva Muuseumi Kunstigalerii

Vestervalli 21, Narva 20306

INFO: 359 9230, info@narvamuuseum.ee