22.01.2020 - 21.06.2020 / Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigaleriis on 23. jaanuarist avatud näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon”, mis kutsub kaasa mõtlema kunsti ja Narva ja Narva kunstielu teemadel.

„Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon” on avalöögiks rõhuasetuste muutumisele galerii tegevuses. Näitusel eksponeeritakse tunnustatud kaasaegset kunsti ning selle eesmärk on algatada laiemat diskussiooni teemal, milline peaks olema üks tänapäevane kunstiinstitutsioon piirilinnas, millist rolli täitma kohalikus kogukonnas, kuidas toimima ning kellele ja mida pakkuma.

Näituse „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon” lähtepunktiks on Narva ja seesama kunstigalerii, kus viibime. Ühelt poolt on see väga subjektiivse, Narva jaoks kõrvalseisja pilguga tehtud näitus, mis peegeldab kuraatori tähelepanekuid, kogemusi ja ideid. Teisalt aga kombineerib väljapanek muuseumi kunstikogu ja rahvusvaheliselt kõnekat ja palju tähelepanuväärset kaasaegset kunsti, uurides üsna universaalseid teemasid – kunstiinstitutsiooni võimalusi ühes post-industriaalses, post-rahvuslikus paigas, eemal keskustest ja glamuurist. See on arutelu- ja osalusnäitus, mis kutsub kaasa mõtlema kõiki, kelle jaoks on oluline Narva kunstielu ja võimalus saada Ida-Virumaal osa kvaliteetsest näituseprogrammist, nii kunstipärandist kui ka kaasaegsest kunstist.

Kuraator Rael Artel soovitab külastajale järgmist: „Seda näitust võib vaadata mitmel moel – võib lasta end juhtida püstitatud küsimustel, mis ärgitavad meid mõtlema kunsti ja elu dilemmade üle, kuid võib ka järgneda eksponeeritud kunstiteostele ning minna kaasa mõtete-tunnetega, mida need meis tekitavad. Võib lihtsalt näituselt läbi jalutada, seisatades paariks sekundiks mõne huvitava töö juures, võib aktiivselt kaasa mõelda, avaldada arvamust ning tulla ikka ja jälle näitusele tagasi. Igaüks on teretulnud valima endale sobivat viisi, kuidas sellest näitusest ja kunstigalerii tegevusest osa saada!”

Näitusega kaasneb laiapõhjaline publikuprogramm, mille kohta ilmub jooksvalt infot Narva Muuseumi kodulehel, Narva Muuseumi Kunstigalerii FB-lehel ja infokirjades.

Näitust „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon” saadab samanimeline giid/töövihik, mis ilmub eesti, vene ja inglise keeles.

Näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon” jääb Narva Muuseumi kunstigaleriis avatuks 21. juunini 2020.

Näituse toimkond:

Kuraator: Rael Artel
Valiku koostaja Narva Muuseumi kogust: Galina Smirnova
Kunstnikud: Alexei Gordin, Toril Johannessen, Sandra Kosorotova, John-Phillip Mäkinen, Evi Pärn, Mark Raidpere, Althea Thauberger, Katarina Zdjelar
Näituse kujundus: Tõnu Narro
Graafiline disain: Jaan Evart
Täname: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Kultuurkapital, erakogujad Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Lisainfo:

Rael Artel, kuraator, kunstigalerii@narvamuuseum.ee
Tanel Murre, turundusjuht, tanel.murre@narvamuuseum.ee

Näitusega seotud sündmused

12.02. kl 17.30 Kuraatorituur näitusel (eesti keeles)

19.02. kl 17.30 Giidituur näitusel (vene keeles)

04.03. kl 17.30 Kohtumine kunstnik Alexei Gordiniga (vene keeles)

18.03. kl 17.30 Kuraatorituur näitusel (eesti keeles)

25.03. kl 17.30 Giidituur näitusel (vene keeles)

08.04. kl 17.30 Kohtumine kunstnik Mark Raidperega (eesti ja vene keeles)

15.04. kl 17.30 Kuraatorituur näitusel (eesti keeles)

22.04. kl 17.30 Giidituur näitusel (vene keeles)