08.08.2020 - 09.08.2020 / Põhjaõu

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub 8.–9. augustil kõiki Narva linnuse Põhjaõue Apteegi teemapäevadele „Ürdi kaks külge“.

Selle aasta Põhjaõue Apteegi teemapäevad „Ürdi kaks külge“ toimuvad egiidi „TERAV“ all. Taimedest rääkides võib terav tähistada nii tema botaanilisi omadusi (näiteks okkad) kui ka inimese poolt tarvitatava osa maitset. Seepärast ongi esikohal piprad, muuhulgas sellised, mida Maarjamaal harva näidatakse. Juba on kohal paradiisiterad, pikk pipar, Sichuani pipar ja mitmed teised tavapärasest kohalikust köögist mööda jalutavad tegelased.

Selleks, et taimi korrektselt hakkida, on tarvilikud samuti teravad asjad – noad ja noa-laadsed tööriistad. Lisaks pisikesele ürdihakkimisriistade väljapanekule on nendel päevadel abiks ka sepp, kelle töövahendite tagamiseks pidi vanemapteeker sõna otseses mõttes Gotlandi saarel ära käima ja tarvilise kivi sealsest mererannast sülle krahmama. Nüüd on kivi kohal ja 8.-9. augustini saab näha, kuidas meister õigesti nuga teritab.

Botaaniliste finessidega tegeleb nendel kahel päeval botaanik Toomas Kukk, „Eesti taimede kukeaabitsa“ autor ja ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja. Ükski küsimus pole rumal, mis taimede kohta käib ja kõiki neid saab Kuke Tomile nendel kahel päeval esitada. Lisaks on tutvumiseks ka tagasihoidlik taimeraamatute käsikogu, nii umbes sadakond köidet.

Pilet:
Teemapäeval saab osaleda nii linnuse ja Põhjaõue piletiga kui ka odavama teemapäeva piletiga, mis kehtib vaid Põhjaõues.
Teemapäeva pilet: 4 €
Teemapäeva perepilet: 8 €
* Teemapäeva pilet kehtib vaid Põhjaõues

Teemapäevi toetab Eesti Kultuurkapital.

Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee