Narva linnuses toimuvad 27 juulist 7. augustini “Apteeker Melchiori” krimipõnevusromaanide sarja põhjal valmiva filmitriloogia esimese mängufilmi võtted, mistõttu Narva linnuse külastamiskord on neil päevil muutunud.

Indrek Hargla seitsmest raamatust koosneva „Apteeker Melchiori“ keskaegsete krimipõnevusromaanide sarjast toodetava mängufilmide triloogia võtted algasid režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel 13. juulil ja kestavad aasta lõpuni. Filmi tegevuspaigaks on keskaegne Tallinn, kuid näiteks Toompea sündmused filmitakse Narva linnuses.

Filmivõtetega seoses on Narva linnuse külastajate teenindamine 27. juulist kuni 7. augustini tavapärasest erinev – piiratud on Põhjaõue ja selle meistrikodade külastamine ning muutuda võib liikumine linnuse konvendihoones, mistõttu palume järgida ajutisi suuniseid Samas on külastajatel võimalik 27. juulist kuni 1. augustini jälgida Põhjaõue galeriil filmivõtete protsessi.

Filmivõtete ajal Narva linnuse piletihinnad järgmised:

Täispilet 8 €

Sooduspilet 4 €

Perepilet 16 €

Palume vabandust tekkivate ebamugavuste pärast!

FILMI-INFO

Filmitriloogia “Apteeker Melchior”

Indrek Hargla “Apteeker Melchiori” keskaegsete krimipõnevusromaanide sarja põhjal toodetakse mängufilmide triloogia, mille filmivõtted algasid 13. juulil režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel ja kestavad kuni aasta lõpuni. Filmis astuvad tuntud näitlejate kõrval üles mitmed režissöör Elmo Nüganeni õpilased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist. Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir, teised peaosatäitjad on Alo Kõrve ja Maarja Johanna Mägi.

Triloogia jutustab kolm lugu Tallinna apteeker Melchiorist, kelle ülesandeks on paljastada kohutava mõrvalaine taga peituv saladus. Avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu. Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse. Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Kes filmib (meeskond): Keskaegse krimitriloogia režissöör on Elmo Nüganen ("1944", "Nimed marmortahvlil"), stsenaariumi autorid on Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme. Filmi produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist ("1944", "Nimed Marmortahvlil", "Talve", "Klassikokkutulek"), Esko Rips Nafta Filmsist ("Supilinna Salaselts" ja sügisel kinodesse jõudev spioonipõnevik "O2"), Armin Karu HansaFilmist ("Tõde ja Õigus" kaastootja) ja Tanel Tatter ning Veiko Esken Apollo Film Productionsist ("Talve" ja "Vanamehe filmi" kaastootjad). Eesti ja Läti koostöös valmiva triloogia kaasprodutsentideks on Jānis Kalējs (Film Angels Productions, Läti) ja Philipp Kreuzer (Maze Productions, Saksamaa). Operaator on Mihkel Soe ning kunstnik Matis Mäesalu.

Kohad kus filmitakse: filmitootjad tahavad saavutada keskaegsele Tallinnale omast olustikku, mille tarvis ehitatakse võttepaigad Tallinnasse, Narva, Purtsesse, Lääne-Virumaale, Saaremaale ja Lätti. Filmi tegevuspaigaks on küll keskaegne Tallinn, kuid näiteks Toompea sündmused filmitakse hoopis Narva linnuses.

Millal näidetakse: "Apteeker Melchior" jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal.

23.07.2020