Keraamikakoja teemapäevad „Ahju“ Põhjaõues

10.08.2019 – 11.08.2019 / Põhjaõu

Sündmuse ülevaade

10.–11. augustil ootame kõiki Narva linnuse Põhjaõue keraamikakoja teemapäevadele „Ahju“. Põhjaõue keraamikakoja meister Olga tutvustab keraamika traditsioonilisi töövõtteid, tema juhendamisel saavad kõik soovijad võimaluse oma kätega savist esemeid vormimida ja glasuurimist katsetada.

Seekord on teemaks Narva ajalugu ja selle motiividel taskusse mahtuvate suveniiride valmistamine. Valmistada võib miniatuurse koopia relvadest, mööblist (näiteks rüütli tool), modelleerida pisiplastikas vanu toite ja lauanõusid, vormida keskaegseid mänguasju, valmistada miniatuurseid kostüüme ja Narva käsitöölisi. Samuti saab valmis mätserdada võtmeid, hobuseraudu ja vanu münte.

Valminud tööd kaunistatakse kohe samal päeval angoobiga (värviline saviglasuur) ning kuivatatakse seejärel lõkke kuumuses või juulikuise päikese käes. Pärast kuivamist kaetakse esemed läbipaistva glasuuriga ja põletatakse ahjus, kuid sellega tegeleb keraamikakoja meister Olga pärast teemapäevi. Omanikud saavad oma tööd kätte järgmisel nädalal pärast teemapäevi.

Töötoad toimuvad mõlemal päeval kell 12-17.

Teemapäeva pilet: 4 €
Teemapäeva perepilet: 8 €
* Pilet kehtib Põhjaõues

Teemapäevi toetab Eesti kultuurkapital.

Info: 359 9230, info@narvamuuseum.ee

Shopping Basket