Narva Muuseum uuendas koostöös IT-firmaga BlueGlass Interactive oma kodulehte, mis on senisest kasutajasõbralikum, mugavam ja pilkupüüdvam.

 

 

Narva Muuseumi allüksuses Narva linnuses käivad praegu rekonstrueerimistööd, mille tulemusel avatakse linnus 2019 aastal külastajatele täies mahus – korda tehakse linnuse konvendihoone idatiib, kuhu seni peale muuseumitöötajate polegi keegi pääsenud. Konvendihoone sisehoov muutub puhke-, etenduste- ja kontsertidekohaks. Välja vahetatakse ka 30 aasta vanune püsiekspositsioon, mis keskendub Narva linnuse enam kui 700-aastasele ajaloole.

Seoses Narva linnuse restaureerimisega ja uue püsiekspositsiooniga tekkis Narva Muuseumil vajadus uuendada ka oma kodulehekülge. „Narva on kireva ajalooga Eesti piirilinn, millel on jutustada värvikaid lugusid nii ammustest aegadest, lähiminevikust kui ka tänapäevast. Narva Muuseumi üks ülesanne on koguda ja tutvustada seda eriilmelist ajalugu ning arhitektuuri-, kultuuri- ja looduspärandit. 2019. aastal avatav täielikult restaureeritud ja uue püsiekspositsiooniga Narva linnus on üks nende lugude peategelasi. Narva linnuse ja Narva piirkonna ajaloo paremaks tutvustamiseks vajasimegi moodsamat ja kasutajasõbralikumat kodulehekülge,“ ütles Narva Muuseumi turundusjuht Tanel Murre.

IT-firma BlueGlass Interactive poolt disainitud Narva Muuseumi uus koduleht on dünaamiline ja muuseumi külastajale suunatud turunduskanal, kus saab kiirelt ja hõlpsalt infot muuseumi ja selle allüksuste (Narva linnus, Kunstigalerii, restoran Rondeel) ning nende ürituste, teenuste, toodete ja struktuuri kohta. Lisaks saab Narva külastaja rohkem infot Narva ja Narva-Jõesuu majutusasutuste, vaatamisväärsuste ja parkimistingimuste kohta. Samuti on võimalik osta muuseumipilet otse kodulehelt. Kodulehe disainis on kasutatud disainiagentuuri Identity loodud Narva Muuseumi keskse allüksuse Narva linnuse CVI-d.

Narva linnuse rekonstrueerimistööd toimuvad projekti „Piirikindluse avastuskeskuse avamine“ raames. Projekti toetab Euroopa Regionaalareng Fond.

01.05.2019