narvalinnus1

Narva Muuseumi avas uue kasutajasõbraliku kodulehe

Narva Muuseum avas uue
kasutajasõbraliku kodulehe

Narva Muuseum uuendas koostöös IT-firmaga BlueGlass Interactive oma kodulehte, mis on senisest kasutajasõbralikum, mugavam ja pilkupüüdvam.

Narva Muuseumi allüksuses Narva linnuses käivad praegu rekonstrueerimistööd, mille tulemusel avatakse linnus 2019 aastal külastajatele täies mahus – korda tehakse linnuse konvendihoone idatiib, kuhu seni peale muuseumitöötajate polegi keegi pääsenud. Konvendihoone sisehoov muutub puhke-, etenduste- ja kontsertidekohaks. Välja vahetatakse ka 30 aasta vanune püsiekspositsioon, mis keskendub Narva linnuse enam kui 700-aastasele ajaloole.

Seoses Narva linnuse restaureerimisega ja uue püsiekspositsiooniga tekkis Narva Muuseumil vajadus uuendada ka oma kodulehekülge. „Narva on kireva ajalooga Eesti piirilinn, millel on jutustada värvikaid lugusid nii ammustest aegadest, lähiminevikust kui ka tänapäevast. Narva Muuseumi üks ülesanne on koguda ja tutvustada seda eriilmelist ajalugu ning arhitektuuri-, kultuuri- ja looduspärandit. 2019. aastal avatav täielikult restaureeritud ja uue püsiekspositsiooniga Narva linnus on üks nende lugude peategelasi. Narva linnuse ja Narva piirkonna ajaloo paremaks tutvustamiseks vajasimegi moodsamat ja kasutajasõbralikumat kodulehekülge,“ ütles Narva Muuseumi turundusjuht Tanel Murre.

IT-firma BlueGlass Interactive poolt disainitud Narva Muuseumi uus koduleht on dünaamiline ja muuseumi külastajale suunatud turunduskanal, kus saab kiirelt ja hõlpsalt infot muuseumi ja selle allüksuste (Narva linnus, Kunstigalerii, restoran Rondeel) ning nende ürituste, teenuste, toodete ja struktuuri kohta. Lisaks saab Narva külastaja rohkem infot Narva ja Narva-Jõesuu majutusasutuste, vaatamisväärsuste ja parkimistingimuste kohta. Samuti on võimalik osta muuseumipilet otse kodulehelt. Kodulehe disainis on kasutatud disainiagentuuri Identity loodud Narva Muuseumi keskse allüksuse Narva linnuse CVI-d.

Narva linnuse rekonstrueerimistööd toimuvad projekti „Piirikindluse avastuskeskuse avamine“ raames. Projekti toetab Euroopa Regionaalareng Fond.

suvekarussell_ava2

Narva Muuseum kutsub laste- ja noortelaagrisse “Suvekarussell”

Narva Muuseum kutsub laste- ja noortelaagrisse “Suvekarussell”

Narva Muuseumi Kunstigaleriis toimuvad sel suvel 1.–26. juulini põnevad laste linnalaagrid. Tänavu ootame Suvekarussellile laste kõrval ka noori, võimalus on lisaks kunstile praktiseerida ka eesti keelt.

Lastelaagrid ja noortelaagrid toimuvad 1.–26. juulini igal tööpäeval kell 10–15 ja iga nädal on uus teema. Lastelaagrites (7–11-aastased) toimuvad animatsiooni, lõbusate kollaažide, riidevärvimise ja erinevad kangale trükkimise töötoad, saab joonistada, voolida ja meisterdada ning on oodata lõbusaid mänge, ekskursioone, kohtumisi tõeliste kunstnikega ja loomulikult palju uusi sõpru! Noortelaagrites (12–17-aastased) saab kunstnike juhendamisel osaleda fotograafiatundides, kudumisgrafiti töötoas, näha ja luua disaini meie ümber ning sukelduda kunstimaailma töövõtetesse.

Hind kõikidele lastelaagritele: 55 € terve nädal / 12 € üks päev.

Hinna sees soe lõunasöök, materjalid ja töövahendid.

Registreerimine: (+372) 359 9230, (+372) 359 2151 või info@narvamuuseum.ee

LASTELAAGRID
7–11-aastased

Teejuht kunstimaailma!
1.–5. juuli kell 10–15 vene keeles
15.–19. juuli kell 10–15 vene keeles.

Detektiivibüroo „Kahtlusalune – kunst!“
8.–12. juuli kell 10–15 vene keeles
22.–26. juuli kl 10–15 vene keeles.


NOORTELAAGRID
12–17-aastased

Intensiivkursus “Fotopraktika”
1.–5. juuli kell 10–15 eesti ja vene keeles

Kudumisgrafiti
8.–12. juuli kell 10–15 eesti keeles ja vene keeles

Disain ja tänav
15.–19. juuli vene keeles

Millest on kunst tehtud?
22.–26. juuli kell 10–15 vene keeles


Vaata programme lähemalt Narva Muuseumi kodulehel ja
Facebookis

Maksimaalne laste arv igas laagris on 20.

Eelregistreerimine telefoni teel või kunstigalerii kassas. Registreerimist tuleb kinnitada, ostes pileti kunstigalerii kassas. Tasumine kaardiga või sularahas, vajadusel arvega

Info: (+372) 359 9230, (+372) 359 2151 või info@narvamuuseum.ee

 

narvalinnus1

Narva linnuse Põhjaõu on 25. maist külastajatele avatud

Narva linnuse Põhjaõu on
25. maist külastajatele avatud

Narva linnuses algab suvehooaeg! 25. maist 1. septembrini on linnuse põhjahoovis avatud 17. sajandi käsitööliste ajalookeskus Põhjaõu, kus suve jooksul toimuvad töökodade teemapäevad ja teised põnevad sündmused.

Narva linnuse Põhjaõues tegutsevad neli ajaloolist käsitöökoda (tekstiilikoda, nahakoda, keraamikakoda ja sepikoda) ja apteek ning iga päev kell 12 kostab Põhjaõue kahurist pauk, millega saab kellaaega kontrollida. Põhjaõues asub veel ka väliköök, kus suvesündmuste ajal valmivad erinevad traditsioonilised küpsetised.
Põhjaõue hooaja avavad 25. ja 26. mail traditsiooniks saanud vadjalaste kultuuripäevad koos teemapäevaga „Vaata kööki“. Põhjaõue täidavad vadja rahvalaulud, -tantsud ja mängud, toimuvad loengud vadja kultuurist, tutvustatakse vadjalaste ehteid 13.-17. sajandist ja saab ka ise kohapeal ehteid valmistada. Põhjaõue väliköögis valmivad traditsioonilised vadja toidud, mida saab kohapeal degusteerida. Selga saab proovida ka vadja rahvariideid.
Narva linnuse Põhjaõue ajaloolised käsitöökojad peavad suvel kindlal nädalavahetusel teemapäevi, kus igaüks saab võimaluse meistri käe all töövõtteid õppida ja ehk midagi isegi valmis saada. 15.–16. juunil toimuvad tekstiilikoja teemapäevad ja 6.–7. juulil saab traditsioonilistel puutööpäevadel valmistada Põhjaõue külla tulnud meistri juhendamisel puidust tarvilikke esemeid. 13.–14. juulil on võimalik käed saviseks teha keraamikakoja teemapäevadel ning 27.–28. juulil on apteegi teemapäevad, 3.–4. augustil kõlab haamri ja alasi muusika sepikoja teemapäevadel ning 10.–11. augustil on nahakoja teemapäevad. Põhjaõue hooaja lõpetab 31. augustil ja 1. septembril toimuv hoidistefestival ”Suvi Purki”.

INFO: Tel. 359 9230, info@narvamuuseum.ee