29.04.2022 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse Refectoriumi saalis toimub reedel, 29. aprillil kell 19:00 kontsert „Dulcian“, kus ansambel „Neymann“ (Läti/Itaalia) esitab heliloojate Antonio Bertoli, Salamone Rossi,  Girolamo Frescobaldi, Giovanni Battista Buonamente, Dario Castello ja Giovanni Battista Fontana teoseid.

Ansambli Neymann lühitutvustus:
Laura Šarova (barokkviiul), Maija Andersone (barokkviiul), Elina Vidrike (dulcian), Mauro Pinciaroli (archlute) ja Gertruda Jerjomenko (klavessiin, orel).

Neymann asutati 2015. aastal ja oma debüüdi tegi ansambel Riia ajaloolise muusika ja tantsu festivalil (Läti). Vanamuusikaansambel esines peagi ka vanamuusikafestivalil Vivat Curlandia, mis on pühendatud perioodile, kui Kettlerite dünastia valitses Kuramaa ja Zemgale Hertsogiriiki.

Ansambel koosneb kolme Euroopa riigi muusikutest, kes mängivad mitmesuguseid ajaloolisi muusikariistu: barokkviiul, barokkfagott (selle eelkäija dulcian), viola da gamba, klavessiin ja orel. Muusikud täiendavad regulaarselt oma oskusi ja teadmisi, osaledes meistriklassides ja täiendades end koolides, näiteks Viini ja Austria Muusika-ja kunstiülikoolis, Vicenza Muusikakonservatooriumis Arrigo Pedrollo Itaalias ning Pariisi riikliku Muusika-ja tantsukõrgkooli Konservatooriumis Prantsusmaal.

Kavas:
Antonio Bertoli, Salamone Rossi,  Girolamo Frescobaldi, Giovanni Battista Buonamente, Dario Castello ja Giovanni Battista Fontana.
Ansambli uus kava seob 17. sajandi Itaalia ja Saksa muusika ning tutvustab meile varajast barokkmuusikat, mis on spetsiaalselt kirjutatud kammeransamblile ning on lahutamatult seotud dulcianiga – muusikainstrument, mis on barokkfagoti eelkäija.

Piletihind: täispilet 10 eurot / tudengitele, kooliõpilastele ja pensionäridele 5 eurot.

Erivajadustega inimestele on sissepääs tasuta. Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument.

Piletid müügil Piletilevis ja enne kontserdi algust kohapeal (sularahas).

Tulge nautige tõelist hingelist muusikat!