Narva Muuseumil on suur rõõm teatada, et meie restorani Rondeel meeskonnaga on liitunud uus peakokk – Vladimir Upeniek. Vladimir on Narvast pärit, kuid kodulinnas pole ta veel oma toiduvalmistamise oskusi näidanud. Küll on ta olnud peakokk mujal Eestis: Kõue ja Vihula mõisad, Tallinna Teletorn, Piparmünt Pärnus ja Meresuu Spa & Hoteli restoran. Nüüd on aga Vladimir tagasi Narvas.

Seoses sellega uueneb Rondeeli menüü, millega saab tutvuda juba 19. septembril, kui kell 18.30-21.00 toimub galaõhtusöök. Õhtusöögil pakutakse 5-käigulist degustatsioonimenüüd koos maitseid toetavate jookidega. Uut menüüd tutvustav galaõhtusöök maksab 35 eurot. Kohtade broneerimine kas e-mailil rondeel@narvamuuseum.ee või telefonil +372 53020595. Galaõhtusöögile saab laua broneerida kuni 19.09.2019 kella 16:00-ni. Kohtade arv on piiratud.

Kui veidi paotada eesriiet ja vaadata, mida head uus menüü sisaldab, siis tuleb kohe sissejuhatuseks öelda, et muuseumi restoran tegeleb sama eesmärgiga mis muuseum tervikuna – tutvustada ja populariseerida kohalikku kultuuripärandit ja ajalugu. Sellepärast ongi menüüs viiteid Narvas elanud rahvustele ja meie linna külastanud isikutele. Nii näiteks leiab Narvas elanud tatarlaste meenutuseks menüüst mitmeid imemaitsvaid ja Vladimiri erioskuseks olevaid tartare.

Rondeel on alati pidanud oluliseks valmistada toite heast ja puhtast toorainest, mille eesrinnas on loomulikult kohalik eripära silmud. Samas – nagu kohane vanale kaupmeeste linnale, kes tarisid oma rikkuse kõigile demonstreerimiseks ja konkurentide kadedaks tegemiseks kohale head-paremat ka kaugetelt maadelt – ei puudu menüüs üllatused…

Restoran Rondeel ootab kõiki Narva maitsete austajaid iga päev kell 11:00–20:00.

12.09.2019