10.02.2022 18:00 / Zoom

Sündmuse ülevaade

Neljapäeval, 10. veebruaril kell 18.00 alustab Narva Muuseum loengusarjaga, mis katab laia kultuuri-, kunsti- ja ajalooteemade spektrit. Sarja avaloengus räägib Tartu Ülikooli teadur James White katsetest pöörata Ruhnu saare rootsi elanikkond õigeusku.

COVID-19 piirangud on põhjalikult muutnud meie tavapärast elukorraldust. Narva Muuseum alustas eelmisel aastal julget eksperimenti virtuaalse loengusarjaga, järgides kogu maailmas levinud kaugõppe trendi. Tänu videoloengutele said kõik soovijad võimaluse kodust lahkumata kuulata loengusarja ning osaleda teemakohastes aruteludes.

Narva Muuseum soovib ka sel aastal rahuldada inimeste teadmistejanu ning pakub selleks uusi võimalusi, muutudes suureks mitteametliku õppe keskuseks laiale auditooriumile. Narva Muuseumi loengusari jätkab tänavu oma tegevust ja alates veebruarist toimuvad loengud neljapäeviti kuni kaks korda kuus. Loengud toimuvad nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Loengud on varustatud tõlkega slaidide ja abimaterjalidega, mille me jagame kohapeal osalejatele.

------------------------

James White (Tartu Ülikool): „Katsed pöörata Ruhnu saare rootsi elanikkond õigeusku“.

Toimumisaeg: 10.02.2022 kell 18:00
Keel: inglise
Formaat: ZOOM loeng
Hind: TASUTA

Eelregistreerimine toimub Fienta kaudu.

1866. aasta suvel püüdis üksildase Ruhnu saare rootsikeelne elanikkond luterlusest vene õigeusku pöörduda. Kogu Läänemere piirkonnas kalapüügi, kauplemise ja jahipidamisega tegelenud ruhnlastel oli üsna omapärane kultuur, dialekt ja elustiil. Väärtusliku laeva hukkumine aga rikkus nende suhted kohaliku luteri pastoriga, mistõttu ähvardasid nad tsaariusku pöörduda. Selles vestluses kasutame sündmuste keskel viibinute autentseid hääli, et anda edasi dramaatiline lugu religioossest konfliktist kesk Läänemere laineid.

Link Narva Muuseum ZOOM Lektooriumi üritusele saadetakse e-maili teel üks tund enne loengu toimumist.

INFO: tel. +372 35 99 230, info@narvamuuseum.ee