Ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigalerii asub 18. sajandi teisel poolel Gloria bastionile ehitatud vanas magasiaidas, aadressil Vestervalli 21. Kunstigaleriis toimuvad näitused tutvustavad Narva kultuuripärandit, elu-olu ja eripära läbi aegade. Lisaks on avatud ajutised kunstinäitused.

2018 septembrist on Kunstigaleriis avatud uus püsiekspositsioon „Lavretsovide kollektsioon“ Narva kultuurielus 19. ja 20. sajandi vahetusel olulist rolli mänginud metseenide Sergei ja Glafira Lavretsovi rikkalikust kogust, mis on aluseks ka Narva Muuseumi kunstikollektsioonile.

Kunstikollektsioonis on esindatud 19. sajandil tegutsenud Narva Muinsusseltsi ning Narva kaupmehe Sergei Lavretsovi ja tema abikaasa Glafira kogutud tööd. Neist huvipakkuvaimad on 17.‒18. sajandist pärit linnakodanike portreede galerii ning 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi Vene akadeemilis-realistlik maalikunst (teiste hulgas Ivan Aivazovski, Aleksander Makovski, Nikolai Dubovski, Ivan Šiškin ja Karl Venig), samuti Eesti kunstnike teosed 20. ja 21. sajandist (Paul Burman, Hando Mugasto, August Jansen, Elmar Kits, Jüri Arrak, Igor Gordin, jt). Kunstikollektsioonis on ka sõja käest päästetud Narva kirikute keskaegsed puuskulptuurid, samuti Lavretsovide portselanikogu.

Mis toimub