Narva Muuseumi Kunstigalerii

Narva muuseumi Kunstigalerii asub Gloria bastionil, 1777. aastal ehitatud vanas magasiaidas. See on üks väheseid tänapäevani säilinud vanalinna hooneid, mis elas üle II maailmasõja laastavad sündmused. Restaureeritud ja spetsiaalselt muuseumi jaoks ümber projekteeritud hoones avati esimene näitus 1991. aastal. Just seda päeva võib pidada Narva muuseumi filiaalina tegutseva Kunstigalerii sünnipäevaks.

Praegu on Kunstigaleriis eksponeeritud Eesti ja Narva kunstipärandit, professionaalset kaasaegset kunsti ja visuaalkultuuri tutvustavad näitused. 2021. aastal avati galeriis muuseumi kunstikogu põhjal kureeritud püsinäitus „Elu või karma? Narva lood“, kus on välja pandud ligi 200 teost barokiajast tänapäevani. Lisaks leiab näituselt arvukalt materjale muuseumi foto- ja tekstiilikogust. Püsinäitusega tutvumise teeb mugavamaks audiogiid, mida külastajad saavad kasutada oma nutiseadmetes.

Kunstigalerii pöörab erilist tähelepanu näituste ja erinevate kunstivaldkondade vahendamisele. Lasteaialastele ja üldhariduskoolide õpilastele pakutakse laia valikut haridusprogramme, korraldatakse perepäevi ja ekskursioone, täiskasvanutele ka kunstiõhtuid. Läbi viiakse linnalaagreid lastele ning traditsioonilisi üritusi (Kunstnikupäev, Muuseumiöö).

Kunstigalerii kuraator on Maaja Gundjajeva (Maaja.Gundjajeva@narvamuuseum.ee).
Kunstigalerii muuseumitundide jt pedagoogiliste programmide eest vastutab giid Dmitri Nedopjokin (Dmitri.Nedopjokin@narvamuuseum.ee).

Kunstigalerii on avatud R–P kl 11–18.

Piletid ja teenuste tellimine.


Kontakt:
Vestervalli 21, 20306 Narva
info@narvamuuseum.ee
tel (+372) 359 9230

 

Sipsikuga näitusele

Kas sa juba teadsid, et sel suvel saab külastada Narva Muuseumi Kunstigalerii ekspositsiooni koos lemmikkangelastega – väikese tüdruku Anu ja tema parima sõbra, teadmishimulise ja sõbraliku riidest nuku Sipsikuga?

Meie uus teenus - "Sipsikuga näitusele" ehk Narva Muuseumi Kunstigalerii audiogiid lastele.

Audiogiid-viktoriin on loodud spetsiaalselt meie väikeste külaliste ja nende vanemate jaoks. See valmis Narva Muuseumi ja 2020. aastal samanimelise Eno Raua raamatu põhjal täispika multifilmi „Sipsik“ välja andnud animatsioonistuudio A Film Eesti koostöös. Vene- ja eestikeelse audiogiidi tekstid on sisse lugenud samad näitlejad, kes andsid oma hääle ka multifilmikangelastele.

Audiogiid on tasuta ning selle kasutamiseks on vaja vaid nutitelefoni. Samuti anname juhised, kuidas mööda näitusesaali liikuda. Audiogiidi kasutamiseks on näitusel saadaval Wi-Fi. Mugavamaks kuulamiseks soovitame kaasa võtta kõrvaklapid. Samuti ootavad teid suveniiripoes erinevad armsate siniste silmadega Sipsikud.

Projekt on ellu viidud Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumi toel.

Mis toimub

Linnalaagrid lastele