11.05.2023 17:30 / Restoran Rondeel

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum kutsub teid ülimalt huvitavale gastronoomilisele rännakule Itaalia meistrite maalide seltsis.

Narva Muuseumi lektoorium koostöös kunstiteadlase Evelina Vedomiga jätkab läbi temaatiliste kohtumiste sarja oma külalistele kunsti-, ajaloo- ja gastronoomia maailma saladuste avamist. Meie järgmine kohtumine on pühendatud sümboolsetele tähendustele, mis on peidetud Itaalia kunstnike maalidele.

Renessansiajastu kunstnikud kujutasid oma taiestel tihti rikkalikke pidusööminguid, kus söögid ja joogid olid jõukuse, külluse ja võimu sümboliks. Samal ajal maaliti ka süžeesid, mis ülistasid lihtsaid argirõõme ja kristlikke voorusi, kus kasin toidulaud peegeldas hoopis elu teistsugust külge.

Tallinna kunstiteadlase Evelina Vedomi loengus kuulevad osalejad kokanduse ja kunsti vastastikmõjust renessansiaegses Itaalias ning sellest, kuidas kokad ja kunstnikud teineteist inspireerisid. Samuti puu- ja juurviljadest kui sakraalsetest ja erootilistest metafooridest kunstis, nõudest, serveerimisest ja laua kaunistamisest, lisaks armastatud jookidest ja hõrgutistest Itaalias nii renessansi- kui uusajal.

Ootame teid loengusse „Söögid ja joogid Itaalia kunstnike maalidel“ juba neljapäeval, 11. mail algusega 17.30 restorani Rondeel kolmandal korrusel. Kohtumist saadab päikeselise Itaalia traditsioonidest inspireeritud gastronoomiline elamus.

Loeng toimub vene keeles.

Hind: 22 €
Esimesed 5 piletit erihinnaga:18 €

Osta pilet