24.03.2022 18:00 / Restoran Rondeel

Sündmuse ülevaade

Vene kristlik üliõpilasliikumine ühendas 1920.-40. aastate Euroopas vene pagulasnoori. Erinevatesse ringkondadesse koondunud ühingu liikmed kogunesid iga-aastastele kongressidele, panustasid haridusse ning laste ja noortega töötamisse. Tänu sellistele tegelastele nagu Ivan Arkadjevitš Lagovski, V. Buhgolts, T. A Dezen, I. Penkin ja teised, oli Eestil selles liikumises tähtis roll. Osade välismaiste vaimulike, näiteks piiskop Johann Pommeri ja Antonij Hrapovitskii, suhtumine Vene kristlikku üliõpilasliikumisse oli negatiivne, sest see tugines mittevaimuliku rahva aktiivsusel ning omas häid sidemeid ja majanduslikku toetust oikumeeniliste organisatsioonide seas. Lisaks olid liikumisega seotud tähelepanuväärsed vene diasporaa kultuuri- ja usutegelased, näiteks Maria Skobtsova, isa Sergei Bulgakov, Lev Zander, ja Nikolai Berdjajev, kes külastasid Baltikumi ja esinesid loengutega. Selle loengu käigus püüame hinnata Vene kristliku üliõpilasliikumise olulisust ja panust vene diasporaa kultuuri.

„Vene kristliku üliõpilasliikumise ajalugu Eestis ja Euroopas“

Lektor: Irina Pärt
Toimumisaeg: 24.03.2022 kell 18:00
Toimumiskoht: Narva linnus, Reconditoriumi saal
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: 5 €

Piletite ostmine toimub Fienta kaudu.

COVID-19 piirangud on põhjalikult muutnud meie tavapärast elukorraldust. Narva Muuseum alustas eelmisel aastal julget eksperimenti virtuaalse loengusarjaga, järgides kogu maailmas levinud kaugõppe trendi. Tänu videoloengutele said kõik soovijad võimaluse kodust lahkumata kuulata loengusarja ning osaleda teemakohastes aruteludes.

Narva Muuseum soovib ka sel aastal rahuldada inimeste teadmistejanu ning pakub selleks uusi võimalusi, muutudes suureks mitteametliku õppe keskuseks laiale auditooriumile. Narva Muuseumi loengusari jätkab tänavu oma tegevust ja alates veebruarist toimuvad loengud neljapäeviti kuni kaks korda kuus. Loengud toimuvad nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Loengud on varustatud tõlkega slaidide ja abimaterjalidega, mille me jagame kohapeal osalejatele.

INFO: tel. (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee

NB! Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad külastajad.