27.10.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Toimumiskoht: Narva Linnus, Reconditorium + online Zoom kekkonnas
Keel: vene
Formaat: loeng
Hind: Tasuta (vajalik eelregistreerimine SIIN)
NB! Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu registreerimisel valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule registreerimine lõpeb tund enne ürituse algust!

Narva kaupmees S. Lavretsov ja tema abikaasa G. Lavretsova tegid kollektsioneerimisega algust 19. sajandi lõpus. 20. sajandi alguseks oli esemete arv kasvanud sedavõrd suureks, et sündis plaan luua muuseum. Eesmärgi elluviimiseks pärandas Sergei Lavretsov linnale maja Rüütli tänaval. Lisaks eraldas ta muuseumi ülalpidamiseks 25 000 rubla. Abikaasade nõusolekul said nende majas asunud maalid, kunstiteosed ja muud kunstilise väärtusega esemed pärast Glafira Lavretsova surma muuseumi omandiks. Lavretsovide nimeline linnamuuseum avati 1913. aasta 9. augustil.
Lavretsovide kollektsiooni tänaseni säilinud osa on meie muuseumi uhkus.

Lektor: Galina Smirnova – ajaloolane, Narva Muuseumi teadur-koguhoidja. Tema uurimisvaldkondadeks on ühiskondlikud organisatsioonid ja heategevus Narvas 19.-20. sajandil, samuti Narva Muuseumi ajalugu.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.