09.06.2022 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Ljubov Nikolajevna Kisseljova (Tartu Ülikool): “Salapärane Barclay“: M.B. Barclay de Tolly ja tema jälg Eestis

  • Toimumisaeg: 09.06.2022 kell 18:00
  • Toimumiskoht: Narva Linnus, Reconditorium
  • Keel: vene
  • Formaat: loeng
  • Hind: 5 €

Piletite ostmine toimub Fienta kaudu.

Loeng toimub nii kohapeal kui ka Zoom-keskonnas. Palume loengu pileti ostes valida endale sobivat varianti. ZOOM-loengule piletimüük lõpeb tund enne ürituse algust!

Ljubov Nikolajevna Kisseljova on vene kirjanduse emeriitprofessor, kauaaegne Tartu Ülikooli vene kirjanduse õppetooli ja slavistika osakonna juhataja. Umbes 200 vene kultuuri ajalugu (perioodil XVIII lõpp - XIX sajand) käsitleva teadusliku uurimuse ning raamatu „Эстонско-русское культурное пространство“ (eestikeelne väljaanne: Eesti-vene kultuuriruum. Tartu, 2017; vene - Moskva, 2018) autor.

Loengu peategelane, vene väejuht Mihhail Bogdanovitš (Michael Andreas) Barclay de Tolly (1757/1761-1818), pärines šoti väikekodanlikust suguharust, oli sünnilt baltisakslane ja sisemiste veendumuste poolest Venemaa patrioot. Loengus antakse põgus ülevaade tema eluloost ja tagakiusamistest, mis tabasid teda tsaari poolt 1812. aastal kinnitatud sõjaplaani elluviimisel. Vene armee sunnitud taganemise eest kuulutati ta reeturiks ning nii ei saanudki ta eluajal oma tegude kohta selgitusi jagada. Väejuhi tragöödiat tunnetas peenelt Puškin, kes tegi Barclayst oma luuletuse „Väejuht“ kangelase. Loengus räägitakse Barclayga seotud kohtadest Eestis.

See loeng kuulub Narva Muuseumi lektooriumi sarja. Loeng toimub korraga nii muuseumi saalis kui ka Zoom keskkonnas. Veebikeskkonna link saadetakse osalejatele üks tund enne ürituse algust registreerimisel märgitud e-posti aadressile.

INFO: tel. (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee