04.11.2022 17:00 - 05.02.2023 18:00

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumi Kunstigalerii valmistub publikule tutvustama imelisi ja salapäraseid naiste kuvandeid maalidel ning portreedel.

Ekspositsioon esitleb panoraami kõige populaarsematest naise kujutamise motiividest 18.–21. sajandi Euroopa kujutavas kunstis.

„Millest räägivad need kuvandid meile aastakümneid või isegi sajandeid hiljem?“ on peamine küsimus, mille näituse korraldajad vaatajatele esitavad.

Tänu sellele, et kollektsioon on jagatud kaheksaks temaatiliseks osaks (religioosne, ajalooline, kirjandusteoste kangelannad, emadus ja eluolu, müüdid ja allegooriad, muusad ja modellid, oma ajastu naised, uue aja muusad) saavad vaatajad iseseisvalt uurida, kuidas on naise kuvand kunstis muutunud.

Iga ajastu formuleerib ja ülistab oma naiseideaali ning maalide põhjal saame hinnata, kuidas mõjutavad naise välimust ja hingelaadi ühiskondlikud sündmused, igapäevane elu, kunst ja maalikunst ise.

Näitusel on esitletud järgmiste kunstnike tööd: Peet Aren, Johann Karl Baehr, Pjotr Bassin, Ivan Drozdov, Franciscus Ludwig Franc von Frankenberg, Igor Gordin, Edmund Friedrich Kanoldt, Yuri Khorev, Ilmar Kimm, Nikolai Kobzev, Gavriil Pavlovitš Kondratenko, Nikolai Kormašov, Wilhelm Kotarbiński, Johann Köler, Karl Timoleon von Neff, Aleksandra Ovchinnikova, Jüri Palm, Enn Põldroos, Tiit Pääsuke, Ardo Sivadi, Pavel Sokolov, Nikolai Tihhonov, Nikolai Triik, Boriss Uvarov, Carl Gottlieb Wenig, Franz Xaver Winterhalter, Eduard Zentšik.

Kuraator: Maaja Gundjajeva
Montaaž: Vassili Bandurin, Vladimir Denissenko, Gennady Khabek, Dmitri Jurkov, Deniss Zimin
Graafiline disain: Niina Kortšagina

Täname: Elena Howarth, Darja Jefimova, Mare Joonsalu, Liisa Kaljula, Irina Koževina, Kersti Kuldna, Anna Markova, Aleksandra Murre, Kerttu Männiste, Galina Smirnova.

Näitus „Naise kuvand“ on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud kuni 05.02.2023.
Rohkem infot: Kunstigalerii kuraator Maaja Gundjajeva, tel. (+372) 55616663, e-post maaja.gundjajeva@narvamuuseum.ee

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.