17.12.2023 - 02.04.2024 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseum koostöös kunstiühing Vestervalli kunstnikega esitleb näitust „Perspektiiv kuu peal“, mis on pühendatud silmapaistvale Narva kunstnikule Luule Dmitrijevale (1948–2023).

Luule Dmitrijeva oli kunstimaailmas omanäoline ja silmapaistev tegelane. Tema looming, mis oli sageli inspireeritud kiviaja sümbolitest, leidis oma koha inimeste südametes ja meeltes. Tänapäeval leiab Luule töid Eesti, Rootsi, Venemaa ja Suurbritannia muuseumitest ning erakogudest. Ta polnud pelgalt andekas kunstnik, vaid ka õpetaja, kes inspireeris Narva ja Jaanilinna noori üle 30 aasta.

Näitusel „Perspektiiv kuu peal“ on esindatud kunstiühing Vestervalli liikmete viimaste aastate tööd.

Need on Narva maalikunstnike, graafikute, tarbekunstnike, disainerite ja fotograafide tööd. Valitud kunstiteosed peegeldavad erilist „kuuperspektiivi“, läbi mille kunstnik maailma näeb ning vaatajaile igapäevaste esemete ilu ja meie eksistentsi tabamatuid hetki avab.

Kutsume kõiki kunstinäitusele, kus tavaline muutub ebatavaliseks, hetked aga igavesteks. Näitus „Perspektiiv kuu peal“ ei ole ainuüksi austusavaldus Luule Dmitrijeva talendile, vaid ka võimalus näha maailma läbi Narva kunstnike pilgu.

Näitus on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud 17.12.2023–17.03.2024.

Näitusel on esindatud järgmiste kunstnike tööd: Šamil Alijev, Žanet Gova (Zhanna Golubtsova), Luule Dmitrijeva, Vadin Jerohhin, Natalja Kapajeva, Kristina Kenjuhh, Irina Kivimäe, Jevgeni Kos, Kuzja Zverev (Vladislav Kuznetsov), Jekaterina Kuznetsova, Jelena Kuznetsova, Gennadi Kurlenkov, Veera Lantsova, Svea Lind, Olga Loginova, Anne Pärtel, Anatoli Romanov, Jelena Sabina, Irina Sopina, Olga Tjurina, Irina Jugolainen.

Kuraator: Kuzja Zverev

Täpsem info näituse kohta: Anne Raud, anne.raud@narvamuuseum.ee