03.12.2021 - 03.02.2023 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse läänetiiva esimesel korrusel on 3. detsembrist avatud Narva Muuseumi näitus „Rahuga kokku liidetud…“, mis on pühendatud Uusikaupunki rahu 300. aastapäevale.

1721. aastal sõlmiti Uusikaupunki linnas rahuleping, mis lõpetas 21 aastat kestnud sõja Rootsi ja Venemaa vahel. Uusikaupunki rahu 300. aastapäev annab põhjuse heita pilk Narva ja selle elanike minevikule. Põhjasõda ei toonud Narvale midagi head, kuid toimunud sündmused jätsid sügava jälje järgnevateks sajanditeks.

Näituse sisu ja fookuse määravad muuseumikogudes leiduvad esemed, mis ei ole otseselt seotud sõjategevusega, vaid sündmuste refleksiooniga. Peamiselt eksponeeritakse Narva muuseumi esemeid, millest osa pole kunagi varem näidatud. Neid täiendavad teistest muuseumides pärinevad esemed, mis otseselt ja kaudselt on seotud Narvaga.

Koostaja: Zurab Jänes
Projektijuht: Deniss Jatsenko
Kujundus: Anastassia Kovõtska
Graafiline disain: Loore Viires, Oskar Viires
Näituse meeskond: Maria Smorževskihh-Smirnova, Galina Smirnova, Irina Koževina, Deniss Zimin, Vladimir Denissenko, Konstantin Zakhodyaev, Vasily Bandurin.

Täname: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Pärnu Muuseum, Tartu Kunstimuuseum, Virumaa Muuseumid, Tartu Ülikooli Raamatukogu, Eesti Rahvusarhiivi Filmiarhiiv, Eesti Rahvusraamatukogu, Aili Vester, Svetlana Andrejeva, Natalja Mihhailenko, Andrei Murd.

Näitus jääb avatuks kuni 3.12 2022