08.10.2022 11:00 - 08.10.2022 14:30 / Kreenholm

Sündmuse ülevaade

Venekeelse ekskursiooni algus kell 11:00
Eestikeelse ekskursiooni algus kell 13:00
Piletid: vaid eelmüügis

Kreenholmi tekstiilivabriku ajalugu on kui ideaalne õppematerjal 19. ja 20. sajandi üleilmse tekstiilitööstuse tundmaõppimiseks: peadpööritavad majanduskasvud ja järsud -langused, Eesti jaoks enneolematult suur tootmismaht ja saatuslikud koostöölepingud, terve linnaku ehitamine ümber vabrikuhoonete ja saatuse tahtel siia sattunud tööliste uskumatud lood.

Kõigest sellest räägime meie uuel ekskursioonil, mis toimub Joala vabrikus – punastest tellistest hoones, mille tornist avanevad hingematvad vaated. Suletud ühena viimastest kogu Kreenholmi kompleksis, on ettevõtte atmosfäär Joala vabriku ruumides säilinud parimal võimalikul viisil: seintesse on talletatud ketrusmasinate müra, trepiastmed aga mäletavad tänini sadu jalapaare, mis üles-alla jooksid…

Kuivõrd hoone on mitu aastat tühjana seisnud, puudub seal elekter ning leidub mitmeid ohtlikke kohti. Sellest tulenevalt on osalejate arv piiratud. Ekskursioon on sobilik alates 18. eluaastast, osalejatel tuleb läbida ohutusinstruktaaž ning ekskursiooni kestel on kohustuslik kanda kaitsekiivreid.

Ekskursiooni ajaks on võimalik jätta transport sissepääsu kõrval asuvasse tasuta parklasse.

Pileti hind: 25 €
NB! Kohapeal ekskursiooni pääsmete müüki ei toimu. Palume soetada piletid eelmüügis fienta.com.

Vigastuste vältimiseks ning enese heaolu huvides soovitame tungivalt:

  • valida ilmastikule vastavad ja mugavad riided, mis ei määrdu kergesti;
  • arvestada temperatuuri vaheldumisega keldrist teistele korrustele liikumise ajal;
  • kanda mugavaid ja kinniseid madala kontsaga jalanõusid.

Külalistel, kellel on hirm suletud ruumide ja kõrguse ees, samuti kellel on alleergia tolmu ja niiskuse vastu, palume ekskursioonist loobuda.

Ekskursiooni ajal on pildistamine lubatud.