12.06.2022 / Vaba Lava Narva

Sündmuse ülevaade

Pühapäeval, 12. juunil
Eestikeelse ekskursiooni algus kell 15:00
Venekeelse ekskursiooni algus kell 15:30
Piletid: vaid eelmüügis

Otse linna südames asub Eesti suurima Jaak Joala portreega kaunistatud hiigelsuur hoone. Tänapäeval elatakse selle seinte vahel rahulikku elu ning majas tegutsevad edukalt erinevad kohaliku, regionaalse ja rahvusvahelise tähtsusega asutused. Kas te suudate ette kujutada, et vaid 70 aastat tagasi olid nii hoone aadress, nimi kui ka otstarve rangelt salastatud ning see puudus paljudelt linna- ja piirkonna kaartidelt?!

Paljude jaoks kujutas Baltijetsi nime all tuntud tehas pikki aastaid kohta, kus töötasid kõige andekamad insenerid, kes arendasid välja nii esimesed kooliarvutid Juku kui ka aatomitööstuse seadmed, millele pole maailmas tänapäevani analooge. 1990. aastatel elas tehas sarnaselt teistele sarnase profiiliga ettevõtetele läbi radikaalsed muutused ning administratiivhoone jäi tühjaks. Lähiaastatel saab hoone endale moodsa kuue, kuid täna on meil ainulaadne võimalus selle seinte vahel viibida ning tunnetada ühtaegu nii mineviku hõngu kui tänapäevaste muutuste tuuli.

Kuivõrd hoone on mitu aastat tühjana seisnud, leidub seal mitmeid ohtlikke kohti. Sellest tulenevalt on osalejate arv piiratud.

Ekskursioon on sobilik alates 16. eluaastast, osalejatel tuleb läbida ohutusinstruktaaž ning ekskursiooni kestel on kohustuslik kanda kaitsekiivreid.

• Eestikeelse ekskursiooni algus kell 15:00
• Venekeelse ekskursiooni algus kell 15:30

Pileti hind: 15 €/täispilet, 10€/sooduspilet.

NB! Piletid ainult eelmüügis.
NB! Kogunemine Vaba Lava Narva ees.

EKSKURSIOONIL OSALEJA ON KOHUSTATUD: JÄRGIMA JA TÄITMA OHUTUSEESKIRJU.