04.08.2022 18:00 - 04.08.2022 19:30 / Peetri plats

Sündmuse ülevaade

Keel: Eesti / vene (venekeelse ekskursiooni algus kell 18:00, eestikeelse ekskursiooni algus kell 18:15)
Kestus: 90 minutit
Tüüp: jalgsiekskursioon
Teekonna pikkus: 1,5 km
Soovituslik vanus: täiskasvanud, lapsed alates 11. eluaastast
Piletid: vaid eelmüügis

Joaorg ehk Joachimsthal ehk Juhkentali oli Eesti slobodaa (eeslinn) Narvas, mille tekkelugu sai alguse 19. sajandi teises pooles. Ametlikult ei kuulunud slobodaa linna koosseisu, sest asus teises kubermangus. Ainulaadse piirkonna, mille territooriumile ehitati valdavalt puitmaju, olulisemateks arhitektuurilisteks dominantideks on tänaseni kaks kirikut.

Joaoru arengule andis tugeva tõuke raudtee ja vaksali ehitamine. Piirkonda kerkisid võõrastemajad, arvukad pingid, poekesed ja hubased teemajad. Aja jooksul sai sellest populaarseim piirkond, kuhu inimesed oma endist võlu kaotavast vanalinnast ümber asusid. Oma ainulaadseid lugusid hoiab Joaorg tänaseni. Ekskursiooni käigus saame teada, kus töötasid ja kuidas puhkasid linnalähedase asumi elanikud. Jalutame mööda 150 aastat tagasi tekkinud tänavaid ning kuulame lugusid kunagisest Narva kõige populaarsemast piirkonnast.

Ekskursioon saab alguse Peetri platsil asuva nimemaketi "Narva" juures ning lõpeb viiekrooniselt tuntud vaatega Narva linnusele ja Jaanilinna kindlusele.

  • Venekeelse ekskursiooni algus kell 18:00
  • Eestikeelse ekskursiooni algus kell 18:15

Pilet: 5 € / inimene (kuni 3a lapsed tasuta).