08.10.2021 17:00

Sündmuse ülevaade

"Tee rikastab maitsemeeli ning tugevdab tahtejõudu."
— Liu Zhej Liang

Tänapäeval kuulub tassike teed iga perekondliku koosviibimise juurde. Me oleme teega lapsest saati harjunud ning mäletame ja armastame seda nii ümarates teekannudes kui ka läbipaistvates teeklaasides, suhkruga ja ilma, teekotikeste ja puruseguna. Selle joogi aroom loob sooja, koduselt hubase ja turvalise tunde. Selle näiliselt lihtsa joogi ajalugu on aga täis geograafilisi seiklusi, avastusi, legende ja imelisi sündmusi!

Tee uskumatust ajaloost, selle toimeainetest ning erinevatest sortidest räägib Narva Muuseumi näituse „Äkki teed?“ raames teetseremoonia meister, teenekas ökoloog ja tuntud Narva aednik Vladimir Naumov. Lisaks kaasakiskuvale jutustusele saavad osalejad nautida Ping Cha teetseremooniat ning rikastada oma maitsemeeli rohelise Ti Guang Yin Oolongi, punase Red Da Hong Pao ja musta Shu Puer keiserlik Hiina tee paletiga.

Meie hubane ja infoküllane õhtu teemeistri seltsis on ühtviisi meeldiv avastus nii teemaailma asjatundjatele kui ka neile, kes alles avavad aromaatse ja rikkaliku teemuljete maailma uksi.

Teeõhtu teemeistriga toimub näitusel "Äkki teed?" Narva linnuses 8. oktoobril kell 17:00.

Üritus toimub vene keeles.
Kohtade arv on piiratud.

Piletid (10/5 €) eelmüügis.

INFO: tel. +372 35 99 230, info@narvamuuseum.ee

NB! Alates 26. augustist toimub Narva Muuseumi filiaalide (Narva linnus ja Põhjaõu, Kunstigalerii, näitus „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“ ja restoran Rondeel) külastamine vaid COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel. Testi võib teha ka kohapeal, täiendava info saamiseks, võtke meiega ühendust.