30.07.2022 12:00 - 30.07.2022 / Narva linnuse Põhjaõues

Sündmuse ülevaade

30. juulil tähistatakse Narva linnuse Põhjaõues Norra kuninga, püha Olavi, ülistamise päeva. Sel puhul küpsetatakse ahjus mulgi moodi saiakesi ehk mulgi korpe ja tutvustatakse muinaseestlaste eluolu.

Norra kuningas Olav Haraldsson langes lahingus peaaegu tuhat aastat tagasi ning pälvis laialdase sõjalise au ja tunnustuse. See fakt võinuks jääda pelgalt ajalookroonikatesse, kuid leidis olevipäeva näol koha Eesti rahvakalendris. 

Kuidas sai püha Olavist üks austusväärsemaid pühakuid nii katoliiklaste, õigeusklike kui luterlaste jaoks ning miks on kõikjal Läänemere rannikul põllumehed ja loomakasvatajad aastast aastasse viinud tema mälestamise päeval läbi pühalikke kombetalitusi ja rituaalseid toiminguid?

Narva elanikel ja linna külalistel on võimalik rahvakalendri tähtpäevast osa saada ning sellega seonduvaid traditsioone ja ajalugu paremini tundma õppida juba laupäeval, 30. juunil. Folkloorikohvik SUBRIK kutsub kõiki huvilisi Narva linnuse Põhjaõue!

Mida kujutab endast folkloorikohvik? Eelkõige on see kultuurivahetuse koht ning paik, kus saab paremini tundma õppida Eesti, Narva jõe piirkonna ning teiste rahvuste esindajate traditsioone.

Folkloorikohviku SUBRIK sündmuste sarja kuulub terve rida üritusi: töötoad, Subrik Õhtud koos rahvatantsude ja -mängudega, perepäevad ning kaasahaaravad teemaloengud erinevate maade rahvakommetest. Enamik üritustest on külalistele tasuta. Projekti eesmärk on uussisserändajate ajalooline ja kultuuriline integreerimine läbi eesti rahvakalendri pühade tutvustamise. 

Põhjaõue külalisi ootavad sel päeval töötoad, eesti ja vene rahvatantsud ja -mängud, taluloomade miniloomaaed ning muinaseestlaste eluolu rekonstruktsioon. Päeva lõpus saavad külalised maitsta mulgipäraseid saiakesi. Traditsioonilisi hõrgutisi valmistatakse elaval tulel otse Põhjaõue ahjus.

Sel päeval on külastajatele avatud ka kohvik Maitsepaik ja muuseumipood. Ürituse piletiga on võimalik külastada Narva linnuse näitusi ja multimeedia ekspositsiooni.

 

PROGRAMM

12:00  Rahvamuusika. Ervin Lember ja Hillar Vimberg

12:00 - 16:00 Töötoad lastele Hermanni töökojas (3 €)

13:00–14:00  Töötuba: Roopilli meisterdamine. Ervin Lember  (3 €)

14:00 - 15:00 “Laulame koos” laulu - ja tantsutöötuba. Marina Kuvaitseva

 

12:00 - 16:00 Talu miniloomaaed

12:00- 16:00 Elav ajalugu. Muinaseestlaste eluolu.

12:00 - 16:00 Rahvustoidu valmistamine ja degusteerimine
 

INFO: tel. +372 359 9230

info@narvamuuseum.ee