Folkloorikohviku SUBRIK Klubi: Seitsmevennapäev
Sündmuse ülevaade
Seitsmevennapäev, värske leib otse ahjust, pärgade punumise kunst, rahvatantsud ning trükitöö saladus – Narva linnuse Põhjaõues alustab tööd folkloorikohvik SUBRIK Klubi.
Mida kujutab endast folkloorikohvik? Eelkõige on see kultuurivahetuse koht ning paik, kus saab paremini tundma õppida Eesti, Narva jõe piirkonna ning teiste rahvuste esindajate traditsioone, keda on Narvas umbes 77. Väikese piirilinna kohta on see muljetavaldav arv, mistõttu tasuks sellise mitmekesisusega tutvuda nii linna külalistel kui kohalikel elanikel.
Narva Muuseumi poolt ellu kutsutud klubi SUBRIK kutsub kohalikke elanikke ja linna külastajaid endale külla juba laupäeval, 9. juulil, et saada rohkem teada ehedatest seitsmevennapäevaga seotud eesti kommetest ning sellele eelneva heinamaarjapäeva tähistamise traditsioonidest. Sel päeval ootavad Põhjaõue külalisi mitmesugused töötoad, näiteks pärgade punumine, eesti ja vene rahvatantsud, postkaartide trükkimine. Päeva lõpetuseks on võimalik maitsta otse Põhjaõue ahjus küpsetatud värsket leiba ning mekkida kuusekäbidest moosi.
Külastajaid võtab lahkesti vastu ka suvekohvik Maitsepaik.
Folkloorikohviku SUBRIK Klubi sündmuste sarja kuulub terve rida üritusi: töötoad, Subrik Õhtud koos rahvatantsude ja -mängudega, perepäevad ning kaasahaaravad teemaloengud erinevate maade pealtnäha erinevatest kuid samal ajal nii sarnastest rahvakommetest. Suurim osa üritusi on külalistele tasuta. Projekti eesmärgiks on uute sisserändajate ajalooline ja kultuuriline lõimumine Eesti rahvakalendri ja kultuurikohviku ürituste kaudu.
Huvi rahvakultuuri vastu kasvab pidevalt ning tänu sellele säilib vanade traditsioonide elujõud ka moodsas maailmas, kus saame seda iidsete uskumuste ja esivanemate tarkuste varasalve oma käega katsuda.
SA Narva Muuseum esindas ja kaitses Kultuuri- ja spordiasutuste teenusedisaini arendusprogrammis, mis oli algatatud ning viiakse ellu MTÜ Sotsiaalse Innovatsiooni Labor ja MTÜ Eesti Pagulasabi koostöös.
PROGRAMM
- 12.00 Seitsmevennapäeva traditsioonid. Rahvatantsude töötuba.
- 13.00 Pärgade punumise kunsti töötuba. Marina Kuvaitseva.
- 14.00–16.00 Trükkimise töötuba. Gagarin Keskus (2€)
- 14.00–18.00 Töötuba lastele Hermanni töökojas (2€)
- 14.00 Pärgade punumise kunsti töötuba.
- 15.00 Rahvatantsud -ja mängud. Marina Kuvaitseva.
- 15.30 Rahvustoidu ja kuusekäbidest moosi degusteerimine.
INFO: tel. +372 359 9230
info@narvamuuseum.ee