28.05.2021 19:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuse Reconditoriumi saalis algab kammermuusika kontsertide sari. Kuulajate ette jõuavad erinevad Eesti tippinterpreedid ja kaunis muusika. 28. mail kell 19.00 annab kontserdi klavessiinisolist Imbi Tarum.

Kevadel on kavas kolm kontserti ning sari jätkub ka aasta teises pooles. 27. mail kell 19.00 annab kontserdi flöödisolist Mizuki Shindo. 28. mail kell 19.00 annab kontserdi klavessiinisolist Imbi Tarum. 11. juunil kell 19.00 esitavad metsosopran Julia Savitskaja ja bariton Atlan Karpi tuntud ooperiaariaid ja armuduette, klaveril saadab neid Piia Paemurru.

„Kõik on nii nagu kevadel peabki olema: hing laulab, kõik õitseb ja südames on armastus,“ ütles kontserdisarja korraldaja Julia Savitskaja.

Narva linnuse kammermuusika kontsertide sarjas on sel aastal kavas 10 kontserti.

Piletid hinnaga 5 eurot on saadaval Piletilevis või kirjutades aadressile:cammerkontserdid@gmail.com. Tasuta pääsevad kontserdile ka erivajadustega lapsed ja nende saatjad, kellele lisaks pakub Narva linnus tasuta muuseumiekskursiooni enne kontserti.

Ootame teid kammermuusika kontsertidele Narva linnuses!

KAVAS (28. mail)

Jean-Henry D’Anglebert (1629-1691): Süit g-moll, Alessandro Scarlatti (1660-1725): Toccata Prima, Louis Couperin (1626?-1661): Süit F-duur, François Couperin (1668-1733): Sixiême ordre (6. süit)

Imbi Tarum on EMTA klavessiiniprofessor, Klavessiinifestivali kunstiline juht ja Eesti tuntumaid klavessiinimängijaid. Aastatel 1978-92 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti endise NLiidu linnades. Alates 1992 esineb I. Tarum ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd orkestrite ja ansamblitega Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Arte dei Suonatori jt. Eesti parimate solistide kõrval on tema partneriteks olnud näiteks Harry van der Kamp, Mikael Bellini, Lucy van Dael, Ellen Hargis, Peter Kooij, Alberto Martini, Aureliusz Golinski, Bolette Roed ja paljud teised.

I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat. 2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga. Alates 2010 osaleb ta Baltic Baroque koosseisus A.Vivaldi viiulisonaatide salvestamisel koos barokkviiuldajate Maria Krestinskaja, Evgeni Sviridovi, Andrei Reshetini, Andrei Penjugini jt ning barokktšellist Sofia Maltizovaga, välja on antud „Vivaldi collection“ 10 CDd. Maria Krestinskajaga lindistati L. Madonise ja D. Dall’Oglio viiulisonaatide CDd (Pan Classics).

Lisaks pedagoogitegevusele EMTAs on ta juhendanud meistrikursusi paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides ning andnud suvekursusi Soomes, Lätis ja Eestis.