05.11.2021 18:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

5. novembril kell 18:00 toimub Narva linnuses kontsert, kus bariton Atlan Karp ja pianist Andre Hinn esitavad Robert Schumanni ja Ester Mägi loomingut.

Kontsert toimub: Narva linnuses Refectoriumis.
Hind: Täispilet 5 € / Sooduspilet 3 €
Piletid müügil Fienta.com.
NB! Sissepääs COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel.

Kavas: Robert Schumanni „Dichterliebe“ ja Ester Mägi „Haikud“

Robert Schumanni „Dichterliebe“.
Heinrich Heine tekstidele loodud vokaaltsükkel „Poeedi armastus“ on Saksa romantilise lied’i üks märgilisemaid teoseid, mille väljenduslaad on peaaegu haikulikult vaoshoitud, ent pakub just seetõttu esitajaile suurt interpreteerimisvabadust.

Ester Mägi „Haikud“
Ester Mägi sügavalt rahvusliku olemusega muusikat iseloomustab üldine kammerlikkus, mis on tasakaalukas ja delikaatne. Tema loomingu põhialusteks on selge vormiloogika, läbipaistev kõlapilt ja intiimne väljenduslaad.

Bariton Atlan Karp
Atlan Karp omandas ooperilaulja magistrikraadi 2008. aastal Sibeliuse Akadeemias Helsingis. 2007–2012 töötas ta teatris Vanemuine koosseisulise ooperisolistina ning on alates 2012. aastast vabakutseline laulja.

Atlan on üles astunud ooperi- ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Soomes, Itaalias, Saksamaal, Iisraelis ja Bulgaarias ning teinud koostööd paljude dirigentidega nagu Neeme Järvi, Nikolai Aleksejev, Jose Cura, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Arvo Volmer, Vello Pähn, Andris Veismanis, Gintaras Rinkevicius, Paolo Spadaro, Hendrik Vestmann, Mihkel Kütson, Paul Mägi, Jüri Alperten, Lauri Sirp jt.

2019. aastal võitis Atlan Eesti Teatriliidu Muusikaauhinna Jack Rance’i ja krahv Gili jõuliselt kehastatud lavakujude eest Giacomo Puccini ooperis „Tütarlaps kuldsest läänest“ (Rahvusooper Estonia) ja Ermanno Wolf-Ferrari lühiooperis „Susanna Saladus“ (Opera Veto).

Pianist Andre Hinn
Pianist Andre Hinn on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal, astunud üles Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Jüri Alperteni juhatusel. Klavessinisti ja pianistina on Hinn osa võtnud kontserditurneedest Junge Philharmonie Köln koosseisus. Alates 2009. aastast töötab Andre Hinn Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õppejõuna.