28.11.2020 16:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Narva linnuses toimub 28. novembril kell 16:00 varajase muusika festivali „Tallinn feat. Reval“ lõppkontsert „Tagasi tänapäeva“, kus rahvusvaheline muusikute seltskond esitab keisrinna Katariina II (1729-1796) valitsemisaja lõpus Venemaal loodud tuntud heliloojate teoseid.

Festivali lõppkontserdil astub üles rahvusvaheline muusikute seltskond, kes pakuvad meile suurepärast võimalust kuulata muusikat heliloojatelt, keda tänapäeval vaevalt teatakse, kuid kelle nimed oli 18. sajandi Venemaal väga tuntud. Katariina Suure ajal oli Venemaa Euroopa muusikutele ihaldatud sihtpunktiks ning paljud neist jäidki sinna elama ning lõid sadu lavateoseid, orkestri-, kammer- ja vaimulikku muusikat. Kontserdil ettekandele tulev muusika on loodud 1770-1790 Peterburis ja Moskvas.

Esinejad: Polina Gorschkova, Dorothee Kunst – flöödid
Dominika Malecka, Martyna Pastuszka – viiulid
Stephan Sieben – vioola
Pavel Serbin – tšello, kunstiline juht

Kavas: Kerzelli, George, Haydn, Tiez

Piletid müügil Piletilevis.
Kontserti tutvustav video.

NB! Narva Muuseum palub vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele kanda näituste ja programmide külastajatel maske või katta nina ja suu Narva linnuses, Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketinäitusel „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad). Maske saab soetada ka Narva Muuseumi filiaalide kassades hinnaga 50 senti tükk.