18.12.2021 18:30 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Laupäeval, 18. detsembril kell 18.30 kutsume kõiki pere ja sõpradega Narva linnusesse, kus folklooriansambel Suprjadki esitab eesti ja vene traditsioonidel põhineva kombetalitusliku etteaste „Talisted“.

Talisted, see on kaks nädalat täis rõõmu, nalja, lusti, nõidust ja müstikat koos mõlema kultuuriruumi traditsioonidega. Sel ajal kaetakse oma majapidamise jõuka tuleviku kindlustamiseks rikkalikud pidulauad, ennustatakse esivanemate vaimude abil oma tulevikku ning oodatakse vallatute santide saabumist.

Narva Muuseumi folklooriansambel Suprjadki talistepühade-teemaline etteaste koosneb kahest osast. Esimeses osas tuuakse vaatajateni eestlaste pühade traditsioonid toomapäevast (21. detsember) kolmekuningapäevani (6. jaanuar), teises osas venelaste pühade traditsioonid jõulupühast (7. jaanuar) Kristuse ristimise pühani (19. jaanuar).

Pealtvaatajad saavad osa rituaalsetest tegevustest, sealhulgas vanaaegsest tuleviku ennustamisest.

Piletid eelmüügis SIIN.

Täispilet: 5 € / in
Sooduspilet*: 3 € / in


* Sooduspilet:
• lapsed vanusega kuni 18 a.
• kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)
• üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)
• õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)
• seeniorid (pensionitunnistuse esitamisel)
• EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)

NB! Seoses uute piirangutega COVID-19 leviku tõkestamiseks on alates 1. novembrist 2021 Narva muuseumi filiaalide külastajad alates 18. eluaastast kohustatud esitama COVID tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Tõendi peavad esitama ka lapsed vanuses 12 aastat ja 3 kuud kuni 17 aastat, kes võivad lisaks vaktsineerituse või läbipõdemise tõendamisele esitada ka testitõendi.

COVID tõend kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad külastajad.