12.11.2022 13:00 - 12.11.2022 16:00

Sündmuse ülevaade

Ajalooliselt on välja kujunenud, et Eesti "halloween" koosneb kahest tähtpäevast ehk mardipäevast ja kadripäevas. Traditsiooni kohaselt käisid just nendel päevadel kostüümidesse riietunud lapsed majast majja ning laulsid laule ja esitasid mõistatusi, mille eest pererahvas neid kostitas.

Mõlemal pühal on rahvakalendris eriline koht ning need kuuluvad meie vaimsesse pärandisse, mida hoitakse hoolikalt ja antakse põlvest põlve edasi. Folkloorikohvik SUBRIK kutsub tutvuma ainulaadsete mardi- ja kadripäeva tähistamise traditsioonidega.

12. novembril toimub Narva linnuses perepäev, kus kõik soovijad saavad valmistada maske, laulda ning kuulata santide laule, end nende rollides proovile panna ja õppida õudsates maskides külalisi õigesti vastu võtma.
Sündmuse erikülaliseks on Eesti Vabaõhumuuseumi lõimumis- ja sotsiaalsete programmide juht Einike Sooväli. Pärimuskultuuri spetsialisti kaasakiskuv jutustus annab võimaluse heita valgust eesti rahvakommete lätetele ning avastada kultuurilisi kokkupuutepunkte teiste pühadega.

Perepäev on osa folkloorikohviku SUBRIK sündmuste tsüklist, mille raames toimuvad rahvakalendri pidustused Põhjaõues, erisugused töötoad ja väljasõiduõhtud koostöös Eesti ansamblite ja rahvakultuuri ühingutega.
Projekti eesmärk on Eestisse saabunud uussisserändajate ajalooline ja kultuuriline integreerimine läbi Eesti rahvakalendri ja kultuurikohviku.
Tänu sellistele üritustele säilib vanade traditsioonide elujõud ka moodsas maailmas ning meil on võimalus tutvuda rahvakultuuri varasalvega.
Ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikele on dokumendi esitamisel osalemine tasuta.

Projekt on ellu viidud MTÜ Sotsiaalse Innovatsiooni Labor ja MTÜ Eesti Pagulasabi toel.

Pileteid saab osta: https://fienta.com/et/subrik-mardi-ja-kadripaev