26.02.2023 kell 15.00 Narva linnuse Reconditoriumi saalis
„Kandlekirjad“
Kristi Mühling (kromaatiline kannel)
Esitab Malle Maltise teoseid

Kristi Mühling on sündinud 1971. aastal Tallinnas, kus alustas 10- aastaselt kandleõpinguid Tallinna Muusikakoolis Els Roode juhendamisel ning jätkas samal erialal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Aastatel 1991–2000 õppis ta Sibeliuse Akadeemias Helsingis mille lõpetas magistrikraadiga kandle erialal solisti osakonnas (õppejõud Ritva Koistinen). Aastal 2000 pälvis Kristi Mühling Leedu,Vilniuses koraldatud Jonas Švedase nimelisel Baltimaade ja Soome kandlemängijate konkursil esikoha. Kristi Mühling töötab kandleõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis alates 1997. aastast ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alates 2002. aastast.
Kristi Mühling on Eesti kromaatilise kandle interpreet, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on klassikaline- ja nüüdismuusika. Ta on paljude kandlele loodud teoste esmaettekandja nii solisti kui kammermuusikuna ning kuulub ansamblitesse Resonabilis ja Una Corda.
2012. aastal pälvis Resonabilis Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia Eesti nüüdismuusika kõrgetasemelise esitamise eest. 2013. aasta Saaremaa ooperipäevadel tuli Resonabilise esituses esmakordselt ettekandele Kristjan Kõrveri kammerooper Raud-Ants. Ansambel, helilooja ja lavastaja Ott Aardam pälvisid selle eest Eesti Teatriliidu aastapreemia.

https://kristimyhling.com/et/

Malle Maltis (s 1977) on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli oboe ja plokkflöödi erialal ning Eesti Muusikaadeemia kompositsiooni erialal. Ta on end täiendanud kompositsiooni alal Hollandis Utrechti kunstide kõrgkoolis ning elektronmuusika alal Triestes G. Tartini nimelises konservatooriumis, Helsingis Sibeliuse akadeemias ja Barcelonas Kataloonia muusikakõrgkoolis.
Malle Maltise loomingus on kesksel kohal teosed akustilistele instrumentidele ja elektroonikale.
Ta on töötanud muusikajuhina Eesti Draamateatris, loonud muusikat ja teinud helikujundusi teatrilavastutele ning kirjutanud muusika ligi kümnele anima- ja lühifilmile.
2004. aastal pälvis tema teos “Res” I preemia Prahas elektroakustilise muusika konkursil “Musica Nova”. 2005 ja 2007 sai ta Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia.
2010 võitis teos “Chameleon chant" III ECPNM (European Conference of Promoters of New Music) üle-euroopalise elektronmuusika teoste konkursi Austrias.
Käesoleval ajal on Malle Maltis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektroakustilise loomingu vanemlektor ja õppejuht.

Kontserdil “Kandlekirjad” kuuleb muusikat ainulaadsel pillil mida mängitakse vaid Eestis- eesti kromaatilisel kandlel. Iidsete juurtega rahvapill kannel on tänapäeval arenenud mitmekülgsete võimalustega pilliks millele loovad muusikat paljud eesti heliloojad. Malle Maltis on üks neist heliloojatest kes kandlele on mitmeid soolo ja kammertroseid loonud, ammutades tihti inspiratsiooni eesti rahvamuusikast ja loodusest.
Malle Maltis (s. 1977) on aktiivne helilooja kes kasutab oma muusikas lisaks akustilistele pillidele tihti ka elektroonikat. Ta töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektronmuusika suuna heliloomingu õppejõuna.
Kontserdil kõlavad aastal 2014 kandlele loodud soolotsükkel Kandlekirjad ja aastal 2022 loodud rahvamuusikaseadete tsükkel Tulehoidja mille esiettekanne toimus mullu sügisel Usedomi Muusikafestivalil Saksamaal. Kontserdil kuuleb lisaks Maltise muusikale ka eesti rahvamuusika seadeid ja J S Bachi seadet lautotsüklist.
Tere tulemast kuulama!

PILETIINFO:
Piletihind on 7 eur. Piletid: PILETILEVI.ee ja enne kontserdi kohapeal. Koolilastele (kuni 18 a.), erivajadustega inimestele ja nende saatjatele sissepääs on tasuta.

 

13.02.2023