Narva Muuseum on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks koos teiste Eesti muuseumidega küll 28. märtsini suletud, kuid alustab sel ajal virtuaalloenguid Narva ja piirkonna ajaloost, samuti jätkab tegevust muuseumi restoran Rondeel.

Kuigi Narva linnus, Kunstigalerii ja Vana-Narva maketinäitus on Vabariigi Valitsuse korraldusel 3. märtsist 28. märtsini suletud ning sel ajal ei toimu siseruumides ka muuseumiprogramme, kutsume jälgima Narva Muuseumi tegevusi sotsiaalmeedias (Facebook ja Instagram) ja kodulehel, kus me pakume pidevalt midagi põnevat, harivat ja piiripealset.

Märtsis alustavad Narva Muuseumi teadurid virtuaalloengutega Narva ajaloost, mida kõigil soovijatel on võimalik zoom-keskkonnas jälgida. Loengud hakkavad toimuma kolmapäeviti ja laupäeviti ning infot nende kohta jagame peagi omakanalites ja meedias. Hoidke meie tegevusel silm peal!

Narva Muuseum kasutab pausi ka selleks, et piirangute lõppedes viia huvilisi uutele ekskursioonidele, mis tutvustavad Rootsi-aegset Narvat ja Narva-Jõesuud. Iseäranis tasub piirangute lõppu oodata Kreenholmi manufaktuuri ja selle piirkonna ajaloo huvilistel, sest aprillis algavad igapühapäevased Kreenholmi-ekskursioonid ning kevadise suurvee ajal on lootust näha Narva koskede vetemöllu, kui Venemaa avab Narva veehoidla lüüsid.

Küll aga jätkab tegevust Narva linnuse territooriumil asuv restoran Rondeel, mida on neli aastat järjest hinnatud White Guide'i vääriliseks ning mille leiab ka Eesti maitsete restoranijuhist 2021. Muuhulgas on uuenenud Rondeeli menüü. „Uues menüüs püüdsime hoida tasakaalu kohalike elanike maitse-eelistuste ja toidukultuuri ning külaliste piiripealsete maitseelamuste avastamisrõõmu vahel. Üheks meie eesmärgiks oli ka laiendada taimetoitude valikut, mis peaks iseäranis rõõmustama paastuvaid inimesi,“ ütles Narva Muuseumi müügijuht Natalja Vovdenko.

Rondeeli teenindussaal on avatud esmaspäevast reedeni kell 12-15 ja sel ajal pakub Rondeel „Söö palju tahad“ supi-buffet’d magustoidu ja kuuma joogiga vaid 5 € eest. Rondeelist saab iga päev tellida toitu ka Bolt Foodi kaudu, samuti jätkab Rondeel peakoka parimate pakkumiste kohaletoimetamist kogu Ida-Virumaal ja Narva piirkonnas. Suuremate tellimuste ja lisaküsimuste puhul võtke ühendust rondeel@narvamuuseum.ee või tel 359 9230.

Narva Muuseum soovib kõigile tervist ja kohtume taas kevadel!

03.03.2021