Narva Muuseum taasalustab järk-järgult külastajate teenindamist ning avab filiaale. Alates 17. maist saab taas käia Kreenholmi ja Narva linna ekskursioonidel, 20. mail avab uksed Kunstigalerii ning 23. maist on külastajatele avatud Narva linnus ja Põhjaõu.

Esimesena pääsevad soovijad igapühapäevastele Kreenholmi ekskursioonidele, kus külastaja saab keset monumentaalset tööstusarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost. Korralised ekskursioonid toimuvad 17. maist kuni 25. oktoobrini igal pühapäeval kell 12, muul ajal pääseb ekskursioonidele ettetellimisega. Külastajate teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele. Kreenholmi külastajad jagatakse kuni 10-liikmelistesse gruppidesse (igal grupil on oma giid) ja kehtib 2+2 reegel (v.a pered). Pühapäevaste ekskursioonide piletid on müügil Piletilevis.

Rangeid tervisekaitsenõudeid järgitakse ka 20. mail Kunstigalerii avamisel, kus jaanuarist on avatud näitus „Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon.“, mille lahtiolekuaega pikendatakse 21. juunini, sest koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra tõttu oli Kunstigalerii kaks kuud suletud ning paljudel soovijatel on näitus veel nägemata.

23. maist pääsevad külastajad taas Narva linnusesse ning avatud on ka Põhjaõu ja Põhjaõue meistrikojad. Põhjaõue saab külastada ka iseseisvalt ilma linnuse pääsmeta. Linnusesse (torni) pääseb esialgu vaid giidi juhatusel, korraga pääseb linnuse torni kuni 10 inimest.

INFO: tel. 359 9230, e-mail info@narvamuuseum.ee

13.05.2020