Neljapäeval, 17. septembril kell 17.00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis näitus „Lase mul ükskord veel unistada”, mis tegeleb unistamise, unustamise, mälu ja mäletamise, koosolemise ja hetke mõtestamisega.

Näitus toob Kunstigaleriisse viie olulise Eesti kaasaegse kunstniku – Merike Estna, Kristi Kongi, Kaarel Kurismaa, Holger Looduse ja Anna Škodenko – teosed. Kõrvuti eksponeeritakse kunstnike vanemaid teoseid ja spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud töid, mis annab vaatajale võimaluse jälgida kunstniku loomingut kui ajas jätkuvat protsessi. Enamiku kunstnike esimeseks kõrghariduseks on maalikunstniku haridus, seega võime sellest tinglikult rääkida kui maalinäitusest. Näeme nii klassikalist maali, selle edasiarendusi teistesse meediatesse kui ka ülimalt mängulist suhtumist värvidesse ja valgusesse.

Kunstnik ja kuraator Kristi Kongi on näitust iseloomustanud järgmiselt: „See näitus räägib kohalolust, olemisest, mäletamisest, meenutamisest, mälust. Iga kunstnik loob iseseisva, individuaalse narratiivi teiste lugude vahel. Samas moodustavad kõik teosed kokku tervikliku loo, unistamise loo. Olnu meenutamisel tekib iga kord uus tõde. Võibolla see võiks olla inimeste visioon ajast, enda identiteedi konstrueerimisest? Kas mõeldakse, ollakse, kaotatakse end? Näituse ühenduslüliks ongi pealkirjaks kasutatud lause: lase mul ükskord veel unistada.”
Näitust „Lase mul ükskord veel unistada” saadab väike kunstnikke tutvustav voldik, mis ilmub eesti ja vene keeles.

Näitus „Lase mul ükskord veel unistada” jääb Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatuks 10. jaanuarini 2021.

Näituse toimkond:
Kuraator ja kujundaja: Kristi Kongi
Kunstnikud: Merike Estna, Kristi Kongi, Kaarel Kurismaa, Holger Loodus, Anna Škodenko
Graafiline disain: Viktor Gurov
Koordinaator: Rael Artel

Täname: Heldur Hammer, Härmo Härm, Mihkel Ilus, Mari Kurismaa, Ahti Lill, Tõnu Narro, Tanel Pailale, Elena Past, Elmira Škodenko

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond, Akzo Nobel ja Indrek Naaris, Eesti Kaasaegse Kunsti Keskus, Narva Kunstiresidentuur ja Ann Mirjam Vaikla

Lisainfo:
Kristi Kongi, kuraator ja kunstnik, kongikristi@gmail.com
Rael Artel, koordinaator, kunstigalerii@narvamuuseum.ee
Tanel Murre, turundusjuht, tanel.murre@narvamuuseum.ee

TÄHTIS PRAKTILINE INFO:
Tallinnast Narva sõidab rong neli korda päevas, pilet u 10 €. Vaata elron.ee ja veeda mõnus päev Narvas!

Narva Muuseumi Kunstigalerii on avatud K 11–20, N–P 11–18 aadressil Vestervalli 21, Narva.

16.09.2020