Narva Muuseum pääses Briti reisikirjanike gildi konkursi „BGTW International Tourism Awards 2023“ nominentide hulka kategoorias „Parim turismiprojekt Euroopas“.

Briti reisikirjanike gild (BGTW) on organisatsioon, mis ühendab üle 250 tunnustatud kirjaniku, fotograafi, autori, podcast'i tegija, blogija ja saatejuhi.

Projektid peavad olema ellu viidud viimase kolme aasta jooksul.

BGTW rahvusvaheline turismipreemia antakse silmapaistvate turismiprojektide eest Suurbritannias ja teistes riikides, mida BGTW liikmed on oma reiside ajal külastanud ning mis väärivad nende hinnangul laialdasemat tunnustust.

2023. aasta augustis viisid BGTW liikmed läbi hääletuse kõigi nomineeritud turismiprojektide vahel.

Narva Muuseumi esitas nominendiks reisiajakirjanik ja BGTW liige Rebecca Hay, kes kommenteeris projekti nii: „See on suurepärane muuseum, eriti lastele.“

BGTW üks juhatuse liikmetest ja organisatsiooni auhindade direktor Stuart Render ütleb: „Iga aasta nomineerivad meie liikmed turismiprojekte ja algatusi, mida nad on külastanud ja mida peavad laialdasema tähelepanu vääriliseks. Finalistide hulka jõudmine ei ole pelgalt omaette saavutus, vaid ka tunnustus Narva Muuseumi tähtsale rollile külaliste kaasamises ja piirkonna majanduse arendamises.“

Kategoorias „Parim turismiprojekt Euroopas“ olid nominentideks: British Normandy Memorial, Ver-sur-Mer (Prantsusmaa), Chacho Souvenirs (Gran Canaria, Hispaania), FLUGT – Refugee Museum of Denmark (Taani), Narva Muuseum, Royal Museum of Fine Arts Antwerp (Belgia).

Võitjaks osutus FLUGT – Refugee Museum of Denmark

Õnnitleme kolleege!

BGTW International Tourism Awards konkursi võitjad tehti teatavaks iga-aastasel pidulikul tseremoonial BGTW Annual Gala Awards 5. novembril Londonis.