20.05.2023 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Laupäeval, 20. mail avab Narva Muuseum traditsiooniliselt Muuseumiöö raames kunstigalerii uksed. Narva Muuseumi kollektsioon on välismaiste kunstiteoste arvult Eestis teine ning valitud pärleid sellest kollektsioonist saab Muuseumiööl näha püsiekspositsioonil „Elu või karma?“.

Muuseumiöö on kord aastas ühel maikuu õhtul toimuv kultuurisündmus, mil kümned muuseumid, näitusekeskused, arhiivid ja teaduskeskused üle Eesti oma uksed avavad. Sel õhtul on muuseumid ja teised asutused avatud kell 18.00–23.00 ning sissepääs maksab sümboolselt 1 euro.

Lisaks on külastajatele eriliseks kingituseks eelvaade Vana Narva maketile, mis asub galerii uuenenud ruumides ning mis avatakse pidulikult kaks päeva hiljem.

Muuseumiööl avab kunstigaleriis uksed saal, kus on alaliselt välja pandud Fjodor Šantsõni valmistatud papist Vana Narva makett. Aasta jooksul täiendavad ekspositsiooni sõjaeelse Narva majade interjööri esemed, lisaks maalide, fotode ja graafika näol jäädvustatud Narva vaated alates 19. sajandist. Aastatel 2020–2022 asus makett endise Narova mööblivabriku ruumis, kus oli nii maketi kui muuseumiesemete ohutu eksponeerimise jaoks ebasobiv sisekliima. Narva Muuseumi Kunstigaleriis on vajalikud tingimused tagatud ning galerii asukoht Narva ajaloolises keskuses, raekoja vahetus läheduses, võimaldab turistidel Narva ajaloo- ja kunstipärandiga mugavamalt tutvuda.

Uuenenud maketiga saab tutvuda kell 19.00 ja 20.00 algavatel ekskursioonidel, mis toimuvad nii vene kui eesti keeles. Osalejaid ootab ka töötuba, kus saab meisterdada meeneks vanaaegse hoone kujulise magneti. Kohtade arv on piiratud. Ekskursioon koos töötoaga maksab 4 eurot.

Muuseumiöö programm kunstigaleriis:

18.00–23.00 Ekspositsiooni „Elu või karma?“ külastamine, 1 €

19.00 Ekskursioon Vana Narva maketi näitusel ja magneti valmistamise töötuba (vene keeles), 4 €

Osta pilet

20.00 Ekskursioon Vana Narva maketi näitusel ja magneti valmistamise töötuba (eesti keeles), 4 €

Osta pilet