04.10.2023 11:00 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Narva Muuseumile kuulub hinnaline 17.–18. sajandi barokkstiilis puitskulptuuride ja puitornamentika fragmentide kogu. Esemed on leitud teise maailmasõja käigus hävitatud Narva vanalinna territooriumilt.


Koostöös Eesti Kunstiakadeemia ja Kõrgema Kunstikooliga Pallas asub Narva Muuseum neid enam kui 300-aastase ajalooga teoseid uurima.
Projekti raames viiakse läbi puitbaroki kogu inventuur – esemed kirjeldatakse, puhastatakse ja tehakse ennetav konserveerimine. See on esimene oluline samm Narva Muuseumi eelseisvas ulatuslikus teadustöös.

Kutsume teid 4.ja 5. oktoobril Narva Muuseumi Kunstigaleriisse, kus on võimalik näha restaureerijate tööd autentsete kiriku puitarhitektuuri esemetega, mida pole 70 aasta jooksul kordagi eksponeeritud.
Spetsialistide tööd saab jälgida 4. oktoobril kell 11.00 (vene keeles) ja 13.00 (vene keeles) ning 5. oktoobril kell 16.00 (eesti keeles).
Väikestes gruppides ringkäike viib läbi Narva Muuseumi ekspositsioonijuht ja projekti kuraator Anne Raud. Ringkäigud toimuvad eesti ja vene keeles.

Kohtade arv on piiratud, vajalik on eelregistreerimine. Töökoja külastus sisaldub Kunstigalerii pileti hinnas.

Piletid on eelmüügis.

Pilet:
• Täispilet 6 €
• Sooduspilet 3 € (kuni 6a lapsed tasuta)
• Perepilet: 12 €

Osta piletid