17.08.2021 - 25.08.2021 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Augusti teisel poolel, suvekoolivaheaja lõpus, kutsub Narva Muuseum noori osalema kahes noortelaagris. Mõlemast leiate kolmepäevase põneva joonistamis- või fotograafiaprogrammi ning täieliku sukeldumise keskaegse linnuse atmosfääri.
Piletid: saadaval eelmüügis.

Laager „Sukeldumine joonistamisse“

Aeg: 17.-19. august, T-N kl 10:00-13:30
Vanus: 10-14
Osalejate arv: 10 inimest

Kolmepäevaste joonistamise töötubade käigus Narva linnuse erinevates kohtades kunstnik-õpetaja Irina Sopina juhendamisel saavad osalejad selgeks graafiliste materjalidega (õlipastellid, pliiatsid, geelpliiatsid, akrüülmarkerid ja söepliiatsid) töötamise tehnikad ning loovad kolm kunstiteost erinevatel teemadel: keskaja inimene, keskaegse linna elu ja kahe kindluse motiivid. Muuseumitöötajad aitavad sukelduda Hermanni linnuse ajalukku. Kolme päeva jooksul viiakse läbi mängu- ja harivaid ekskursioone ning tutvustatakse linnuse legende ja selle endiste elanike. Iga päev teid ootab ka väike maius, millest ühe küpsetame ise Põhjaõue ahjus.
Laagri lõpus teeme pikniku ja väikese joonistuste näitust.

Laagri programm sisaldab:

• Hermanni linnuse ja Põhjaõue külastus
  • Kunsti töötoad kogenud kunstniku juhendamisel, kasutades erinevaid materjale
  • Ekskursioonid ja mängud
  • Maitsvad maiused
  • Kulinaaria töötuba Põhjaõues
  • Loodud joonistuste näitus

Laagri juht: Irina Sopina, paljude aastate õpetamiskogemusega kunstnik-pedagoog Narva Kunstikoolis. Muuseumi töötajad viivad linnuses läbi ekskursioonid.

Hind: 50 eurot (kõik vajalikud kunstimaterjalid ja väike söögipaus on juba hinna sees)

Kogunemine Põhjaõues kassa juures.

Piletid on müügil aadressil Fienta.com.

Lisainfo: (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee

Laager "Sukeldumine fotograafiasse"

Aeg: 23.-25. august, E-K kell 10.00-15.00
Vanus: 12-16
Osalejate arv: 20 inimest

Narva linnuse ja Kreenholmi manufaktuuri muljetavaldavate alade külastamine innustab noori fotograafia põhielemente omandamiseks. Professionaalse fotograafi juhendamisel saavad noored teada, kuidas luua muljetavaldavaid pilte ja lugusid jutustada läbi kaamera või mobiiltelefoni objektiivi. Saadud kogemus võimaldab osalejatel pildistada reaalses elus ja harjutada omandatud oskusi loodus- ja stuudiokeskkonnas.

Kavas:

• Loomingulised ülesanded ja ekskursioon Hermanni linnuses
  • Fotootsingumäng Kreenholmi saarel
  • Kunstliku ja loodusliku valgustuse pildistamise põhitõed, reportaaži- ja portreefotod, kompositsiooni alused
  • Individuaalne tagasiside professionaalselt fotograafilt
  • Fotonäituse valmistamine linnuse territooriumil
  • Kaasnevad õppematerjalid
  • Soojad toidud ja suupisted

Programmi viivad läbi Narva muuseumi spetsialistid ja rahvusvaheliste fotokonkursside võitja, maastiku- ja portreefotograafiale spetsialiseerunud fotograaf Aleksander Kljutšenkov.

Hind: 65 eurot (Laagri hind sisaldab igapäevaseid lõunasööke, õppematerjale ja valitud tööde printimist fotostuudios)

Kogunemine Põhjaõues kassa juures.

Piletid on müügil aadressil Fienta.com.

Lisainfo: (+372) 359 9230, info@narvamuuseum.ee