10.09.2023 15:00 / Narva Muuseumi Kunstigalerii

Sündmuse ülevaade

Kutsume rännakule minevikku, mille käigus saate kujutleda end sõjaeelse Narva elanikuna ning jalutada mööda ühe Eesti kaunima linna vanu kitsaid tänavaid. Vana Narva maketi näitusel on võimalus uurida kõiki sõjaeelseid hooneid, mida tänaseks enam ei eksisteeri, imetleda sakraalehitiste monumentaalsust ning vaimustuda keerulise, ent äärmiselt huvitava saatusega linna arhitektuuri omapärast.

On avatud näitus „Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034“, mis seab linna kahe kunagise hiilgeaja kõrvutamisel keskmesse tuleviku. Näitusele valitud aastad 1684 ja 1984 sümboliseerivad Narva kunagist õitsengut ning 2034 linna lähitulevikku. Kahe hiilgeaja kõrvutamisel avaneb Narva identiteet kogu selle keerukuses. Tänapäeva Narva, nagu seda tunneme, on ehitatud välja kahel korral: 17. sajandi teisel poolel rajati uhke kaubalinn ning pärast teist maailmasõda ehitati rusudest üles tööstuslinn.

Aastad 1684 ja 1984 avalduvad näitusel haruldaste eksponaatide, värskete seoste ning põnevate (taas)kohtumistena. Tuleviku Narva eeldab ja ootab külastajatelt aktiivset kaasamõtlemist. Selleks on näitusel palju eripalgelisi teemapüstitusi, mille üle ise, pere või sõpradega aktiivselt kaasa mõelda ja tuleviku Narva heaks midagi kasulikku ära teha.

Tuurid toimuvad septembris reedeti kell 16.30 vene keeles ja pühapäeviti kell 15.00 eesti keeles.
Ekskursiooni maksumus sisaldub sissepääsupileti
Piletid on eelmüügis ja kohapeal

Endisaegne tähesära ja kadunud aegade igatsemine ei aita Narvat. Küll aga saame sellest kogemusest tuleviku jaoks õppida. Narva vajab tulevikku rohkem kui minevikku!

Pilet:
• Täispilet 6 €
• Sooduspilet 3 € (kuni 6a lapsed tasuta)
• Perepilet: 12 €