Narva linnus

 

2020. aasta suvel avas külastajatele uksed uuenenud Narva linnus. Uus püsiekspositsioon on pühendatud ida ja lääne piiril seisvale enam kui 700 aasta vanusele Narva linnusele ja selle ajaloole. Ekspositsioon laiub konvendihoone kahel korrusel ja peidab endas hulgaliselt interaktiivseid avastusi ja multimeedialahendusi, mis on ajalooliste eksponaatidega tihedalt põimunud. Narva linnuse piletihinnas sisaldub audiogiidide kasutamine muuseumi püsinäitustel.

Linnuse idatiib, kuhu pääsesid varasemalt vaid muuseumi töötajad, on nüüd ka külastajatele avatud. Lisaks saavad külastajad ronida üles konvendihoone müüriharjal kulgevale galeriile ja Pika Hermanni torni, kust avaneb suurepärane vaade Narva linnale, piirijõele ja Venemaale.

Tänu konvendihoonesse paigaldatud kahele liftile on uus ekspositsioon ligipääsetav ka erivajadustega inimestele.

AvatudIga päev 10:00 - 18:00 (Piletite müük kuni 17:00).

Narva linnuse piletid

Kontakt:
Peterburi mnt 2, 20308 Narva
info@narvamuuseum.ee
tel (+372) 359 9230


Ekskursioonid linnuses

Narva linnuse ajalugu

Ekskursioon sisaldab Narva linnuse püsiekspositsiooni ning kõigi tähtsamate ruumide külastamist. Ekskursiooni käigus pööratakse erilist tähelepanu Narva linnuse ajaloole: räägitakse linnusekompleksi tekkimisest ja kujunemisest, samuti selle püsivast seosest linna ajaloo ja eluoluga. Ühtlasi antakse ülevaade linnuse kasutusotstarbest erinevatel ajalooperioodidel ning linnuse ja linna vastandlikest suhetest nii sõja- kui rahuajal.

Kestus: 1,5 tundi
Grupi suurus: kuni 30 inimest
Hind ja tellimus

Vana Narva legendid

Eesti ja Venemaa piiril asuva kuulsaima linnuse ajalugu ulatub enam kui 700 aasta taha. See on sajandite jooksul kujunenud kindlate faktide ja ajalooliste legendide põhjal, milles peegeldub siin elanud inimeste keeruline saatus.

Nii kohalikel kui ka linna külastajatel on võimalik tutvuda Narva ajaloo ootamatute tahkudega. Kuulata saab lugusid Narva neitsi uskumatust ilust, noore Olafi vaprusest, samuti sõprusest ja vaenust, armastusest ja kättemaksuihast. Külalisi ootavad ees seiklused linnuse senitundmatutes ja pimedusse mattunud süngetes nurgatagustes, kaasahaaravad legendid ning õhtu lõpetuseks klaasike veini kaminatule paistel.

Kestus: 90 min
Programm on avatud aastaringselt. Programm viiakse läbi eesti, vene ja inglise keeles, eritellimisel saksa keeles.
Hind ja tellimus

Ruumide rent

Narva linnuse ajaloolised hooned, Kunstigalerii ja restoran Rondeel sobivad ideaalselt konverentside, seminaride, era- ja firmapidude ning ka avalike ürituste korraldamiseks. Saame teile pakkuda erineva suurusega saale alates hubasest kaminasaalist piduliku kontserdisaalini Refectorium, mis on olnud armastatuim ürituste korraldamise paik juba Liivimaa ordu aegadest.

Linnuse territooriumil on võimalik rentida ka autentset ja privaatset Põhjaõue, kust avaneb parim vaade Euroopa Liidu idapiirile. Mastaapsete ürituste korraldamiseks sobib suurepäraselt Narva linnuse Läänehoov. Muuseumi personal aitab teid meeleldi ürituse jaoks parima paiga välja valimisel, soovitab sobilikku menüüd restorani Rondeel valikust ning annab nõu ka muudes programmilistes ja tehnilistes küsimustes.

Kontakt:
Mihhail Peretotškin | Ürituste kuraator
mihhail.peretotskin@narvamuuseum.ee | tel. +372 5634 9598

Ekskursioonid

 

Narva muuseum pakub laia valikut ekskursioone, mis kätkevad endas erinevaid ajalooperioode linna elus. Iga ekskursioon on kaasahaarav rännak minevikku koos professionaalse giidiga.

Ekskursioonide valik