22.10.2021 17:00 / Narva linnus

Sündmuse ülevaade

Reedel, 22. oktoobril kell 17:00 toimub Narva linnuses näitusel "Äkki teed?" teeõhtu meister Vladimir Naumoviga: räägime tee ja kohvi suhete ajaloost, valmistame ja degusteerime imepärast Islandi retsepti järgi tehtud teed ning püüame tasakaalustada oma maitse-eelistusi, rüübates Hiina punast teed.

Külmad põhjamaised lained paiskusid kallast otsivasse viikingilaeva, jäised pritsmed jätsid karmide sõjameeste nahale lausa kõrvetavad piisad. Sügaval sisimas, soolast parkunud ja rohmakate riiete all ootasid vaprate viikingite hinged värisedes kohtumist...tassikese kuuma ja aromaatse ürditeega...

Jah, juba tol kaugel ajal tundsid ja austasid meie põhjanaabrid teejooke. Hämmastav, kuid täna on just Skandinaavia maade elanikud maailma suurimad kohvi-, mitte teejoojad. Kui aga suunata pilk teises ilmakaares elavate naabrite poole, siis näib, et Moskva on ajalooliselt olnud teelinn, põhja pool asuvas Peterburis on aga Euroopale omaselt kohvi joodud.

Teeõhtul meister Vladimir Naumoviga räägime tee ja kohvi suhete ajaloost, valmistame ja degusteerime imepärast Islandi retsepti järgi tehtud teed ning püüame tasakaalustada oma maitse-eelistusi, rüübates Hiina punast teed, mille tegemisel on kasutatud hämmastavat seadet - tee ja kohvi valmistamiseks mõeldud (tasakaalustavat) sifooni.

Piletid (5 €) eelmüügis.

Üritus toimub vene keeles.
Kohtade arv on piiratud.

NB! Osalemine vaid COVID-tõendi ja isikut tõendava dokumendi esitamisel.

Üritus toimub Põhjamaade nädala raames.
#nordicweek2021 #norden

INFO: tel. +372 35 99 230, info@narvamuuseum.ee